fbpx
Close

EELVAADE | Kalev/Cramo läheb Kaasanis alustatut Tallinnas lõpule viima

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

VTB Ühisliigas ajaloolise play-offi koha suunas liikuv BC Kalev/Cramo võõrustab teisipäeval Venemaa tippklubi Kaasani Unicsit. Kohtumine algab Saku Suurhallis kell 19.00.

Eesti esiklubi võitis märtsis neljast mängust kolm ning hoiab aprilli teise nädala alguses 10 võidu ja 11 kaotusega kaheksandat kohta. Kalevi põhikonkurent Saraatovi Avtodor sai eelmisel kuul viiest mängust vaid kaks võitu ning langes 9 võidu ja 13 kaotusega Eesti tiimi seljataha, üheksandale positsioonile. Põhiturniiri lõpuni on Kalevil jäänud viis ja Avtodoril neli mängu.

Sarnaselt Kalevile on idaliigas heas hoos ka meie teisipäevane vastane Unics, kes alistas eelmisel esmaspäeval võõrsil üllatuslikult 83:73 Moskva CSKA. Unicsi skooritegemine jagus nimetatud kohtumises väga ühtlaselt: Jamar Smith viskas 15 ning Melvin Ejim ja Maurice Ndour 13 punkti. Kui CSKA (20-4) on põhiturniiri võidu sisuliselt juba kindlustanud, siis Unics paikneb tabelis nende järel teisel kohal 17 võidu ja 4 kaotusega.

Kalevi ja Unicsi kohtumises on kõik eeldused põnevaks etenduseks justkui loodud. Esiteks on Donaldas Kairys peatreenerina tõestanud oma väärtust tihti just Euroopa tippudega kohtudes, teiseks kujunes meeskondade tänavune esimene omavaheline mäng tõeliseks põnevuslahinguks. Unics võitis jaanuari keskel Kaasanis peetud mängu 76:74, seejuures oli Martin Dorbekul kohtumise viimastel sekunditel võimalik kaugviskega mäng kalevlaste kasuks pöörata.

Kalev on Unicsit Ühisliiga raames võitnud korra, 2013. aasta novembris, kui Alar Varrak tüüris meeskonna koduväljakul üllatuslikult 60:57 triumfini. Toonasest Kalevist on täna meeskonna nimekirjas seejuures kaks meest, vahepealse aja jooksul neljas klubis mänginud Kristjan Kitsing, kelle tabav kaugvise tõi Tallinna meeskonnale laupäeval Eesti-Läti ühisliigas pronksi, ja vahepeal Tartus mänginud Tanel Sokk.

Tatarimaa klubi juhendab teist hooaega endine Kreeka koondise ja Ateena Panathinaikose abitreener Dimitrios Priftis, kes pole Kalevile oma karjääri jooksul veel kaotanud. Väljakul veab meeskonda aga samuti teist hooaega 32-aastane USA tagamängija Jamar Smith, kes viskas CSKA vastu 15 punkti ja toob keskmiselt meeskonnale 12 punkti mängus. Unicsi meeskonnas mängib hetkel üheksa välismaalast, Ühisliigas saab üles anda maksimaalselt kuus leegionäri. Venelastest on meeskonna põhitegijad Anton Ponkrašov, Artjom Klimenko ja Jevgeni Kolesnikov.

Kalevi jaoks saab Ühisliiga põhiturniir läbi aprilli viimasel nädalal. See tähendab, et 16 päeva jooksul mängitakse ühisliigas viis kohtumist.

Võitlus viimase play-off’i koha nimel:

Kalevi (10-11) allesjäänud mängud:
Kodus Kaasani Unics (17-4)
Võõrsil Permi Parma (4-19)
Kodus Peterburi Zeniit (14-8)
Kodus Nižni Novgorod (12-9)
Kodus Krasnodari Lokomotiiv-Kuban (14-7)

Saraatovi (9-13) allesjäänud mängud:
Võõrsil Krasnodari Lokomotiiv-Kuban (14-7)
Kodus Nižni Novgorod (12-9)
Kodus Kaasani Unics (17-4)
Võõrsil Krasnojarski Jenissei (8-14)

Optibeti spordiennustuses on loomulikult kindlaks favoriidiks Venemaa suurklubi, kellele pakutakse nende ridade kirjutamise hetkel võidukoefitsiendiks 1,19. Kalev/Cramo edu korral saab õigesti ennustades raha tagasi 4,38-kordselt.

Händikäpi kohaselt muutuvad võimalused võrdseks, kui Kalev/Cramo saaks endale 9,5 punkti ette. Seega, Cramo kuni 9-punktilisele kaotusele panustades teenib raha tagasi 1,82-kordselt ja või Unicsi vähemalt 10-punktilise võidu koefitsiendiks on 1,92.

* Otse koefitsientide juurde saab pildil klõpsates ning Optibeti konto saab endale läbi eripakkumiste registreerida SIIN.

One Comment

Comments are closed.

One Comment
scroll to top