fbpx
Close

EELVAADE | Mängud Kalev/Cramoga unustanud Tartu loodab teiselt Tallinna klubilt võidu kätte saada

-Arnas Velicka - Karl Johan Lips | Foto: Siim Semiskar

-Arnas Velicka – Karl Johan Lips | Foto: Siim Semiskar

Korvpalli Eesti meistriliigas tehakse teisipäeval, 9. aprillil algust veerandfinaalidega ning esmalt on Tartu Ülikooli meeskond võõrustamas Tallinna Kalev/TLÜ-d.

Tartu Ülikool – Tallinna Kalev/TLÜ
09.04.2019, kell 19:00, Tartu, TÜ Spordihoone
Ülekanne: Delfi TV

Tänavuse hooaja eel noorenduskuuri läbinud Tartu meeskond suutis nii mõnegi üllatuseks Eesti-Läti Korvpalliliigas 15 tiimi seas kuuendaks jääda ja koha play-offis välja teenida. Vaatamata kahele kindlale – 59:84 ja 59:96 – kaotusele BC Kalev/Cramo vastu alustatakse nüüd kolme võiduni peetavaid kohalike meistrivõistluste veerandfinaalmänge koduväljakueelisega ning Tallinna Kalev/TLÜ peaks esmapilgul vägagi sobilik vastane olema. Nimelt said tartlased neist ühisliiga raames mõlemal korral jagu: koduplatsil 75:66 ja võõrsil Kregor Hermeti viimase sekundi viskest 84:82. Leedulasest keskmängija Tautvydas Šlezase hooaeg on lõppenud, kes Riia VEF-iga kohtumise eel hüppeliigest vigastas. Viimases mängus Kalev/Cramoga ei teinud Tartu eest kaasa ka tema kaasmaalased Julius Kazakauskas ja Arnas Velicka.

Kalev/TLÜ kaotas ühisliiga põhihooaja viimase mängu Pärnu Sadamale 85:91 ning koos Betsafe Jurmalaga jäädi esimestena esikaheksast välja. Mitmete valusate allajäämiste kõrval suutis meeskond tugevat vastupanu osutada Kalev/Cramole, kellele kaotati 27. veebruaril 92:93. Kaksikliigas viiendaks jäänud TalTech alistati muuhulgas 99:83. Suure osa hooajast tiimi põhimeheks olnud Taylor Stafford küll lahkus, aga tema asemele palgatud Joshua Nofflet usub, et Kalev/TLÜ on võimeline lähinädalatel veel tegusid tegema.

Arnas Velicka on Tartu parimana visanud keskmiselt 19,0 punkti. Kregor Hermet järgneb 16,1 ning Julius Kazakauskas 14,8 punktiga. 9,4 lauapalli mängu kohta on võtnud Tautvydas Šlezas, Kazakauskasel on neid 8,5 ning Hermetil 5,7. Ronald Eric McGhee Jr on Kalev/TLÜ resultatiivseim 15,0 punktiga. Joshua Nofflet on lisanud 14,0 ja Damarcus Jamaal Harrison 12,3 silma. Karl-Johan Lipsu nimel on 7,8 lauapalli, järgnevad Janar Talts 5,89 ja Michael Kyre Buchanan 5,88 lauapalliga.

scroll to top