Tiit Soku Korvpallikooli U15 vanuseklassi poisid tulid Balti liiga meistriteks

-SK Nord U15 | Foto: SK Nord/Tiit Soku Korvpallikool

Tiit Soku Korvpallikooli/Spordiklubi Nord U15 vanuseklassi noormehed tulid pühapäeval Lätis, Valmieras peetud finaalturniiril Balti liiga (BBBL) meistriteks. 15 parema hulka jõudsid veel kolm Eesti võistkonda.

E-alagruppi kuulunud Tiit Soku KK/SK Nord purustas reedel lätlaste Alfreds Krauklise/VEF-i KK koguni 90:32, kuid pidi seejärel alla vanduma soomlaste Espoo Basket Teamile 61:66. Laupäeval peetud kohamängudes alistati veerandfinaalis leedulaste Vilniuse KK napilt 54:53, misjärel seljatati poolfinaalis taanlaste Gladsaxe Basket 68:55. Finaalis mindi pühapäeval vastamisi Moskva Timirjazevskaja eakaaslastega, keda võideti kindlalt 62:42. Tiit Soku KK/SK Nordi vedasid Sander Järve ja Gregor Allik, kes viskasid vastavalt 22 ja 20 punkti. Kaksikduubli teinud Järve arvele kogunes ka 18 lauapalli.

Viie mängu jooksul kogus turniiri kõige väärtuslikuma mängija tiitli pälvinud Järve keskmiselt 19,4 punkti, 15,2 lauapalli ja 3,2 korvisöötu. Võistkonna parimaks nimetatud Alliku arvele jäi keskmiselt 21 punkti, 5 lauapalli ja 6 korvisöötu.

Lisaks neile kuulusid Allar Raamatu juhendatavasse võistkonda veel Marten Jaama, Rasmus Jõenurm, Rico Kibur, Karl Andro Lai, Johannes Ränd, Herman Tamm ja Karl Valter.

KK Viimsi ja BC Kalev/STAR jäid finaalturniiril 18 võistkonna konkurentsis jagama 9.-14. kohta, Tarvas/Rakvere SK lõpetas turniiri 15. kohaga.