fbpx
Close

Kregor Hermet Tartu valmisolekust eestikate play-offiks: meie eesmärk on kuni finaalideni kõik mängud võita!

-Kregor Hermet | Foto: Siim Semiskar

-Kregor Hermet | Foto: Siim Semiskar

Eesti-Läti korvpalliliigas kujunes põhiturniiri kuuendana veerandfinaali pääsenud Tartu Ülikooli jaoks BC Kalev/Cramo oodatult liiga kõvaks pähkliks, kui kahes mängus jäädi alla 59:84 ja 59:96. Teise matši järel kinnitas tartlaste liider Kregor Hermet, et kordusmängule Tallinnasse tuldi juba tegelikult sel nädalal algavate Eesti meistriliiga play-offid mõtetes.

“Me ei võta (Cramo mängust) midagi negatiivset kaasa. Nagu näha, meie rivid olid väga hõredad ja meie fookus ei olnud selle mängu peal. Tegime nädala rasket trenni, et saada vormikõver paremaks Eesti meistrivõistluste veerandfinaaliks. Proovisime ja katsetasime mõningaid uusi asju, kuidas need välja tulevad, kui tulevad. Uuel nädalal, kui on eestikate veerandfinaalid, peaks me olema valmis,” sõnas Hermet Korvpall24.ee portaalile.

Eesti esiklubi vastu 10 silma toonud 205 cm pikkune Hermet lisas: “See punktivahe (Kalev/Cramoga) meid ei huvita, sest tõestasime endale, et kui teeme asju õigesti, siis kõik toimib. Tasemevahe oli muidugi sees ning meie noored said kõik hea kogemuse. Midagi taga nutma me ei jää.”

Kui poole hooaja pealt tiimiga liitunud leedulasest tsenter Tautvydas Šlezas jääb vigastusega hooaja lõpuni eemale, siis Cramo vastu samuti puudunud Arnas Velicka ja Julius Kazakauskas said pisitraumade tõttu vaba päeva. “Neil väikesed vigastused vaevavad ja me ei näinud mingit mõtet riskida, et traumad võiks tõsisemaks minna. Nagu ütlesin, siis meie fookus on juba järgmise teisipäeva peal,” selgitas Hermet.

Alles 21-aastane Hermet oli Kalev/Cramo vastu küllaltki vokaalses rollis, kui juhendas nooremaid tiimikaaslasi nii väljakul kui vahetuspingil olles. Mängu lõppedes käsi kokku pannes oli Hermet see, kes kaaslasi motiveeris.

“Ega ma siin mingi veteranmängija ei ole, aga siin seltskonnas olen mõndagi kogenud ja näinud. Ega ma kellegagi otseselt ei pahanda, aga juhin veidi tähelepanu asjadele. Pärast mängu ütlesin poistele, et me ei pea (Kalev/Cramo mängu) tulemuse peale üldse mõtlema. Meil sellest mängust midagi kaotada polnud, vaid võita. Meie mängud algavad nüüd pihta,” sõnas karjääri jooksul juba ka Hispaanias mänginud suur äär.

Tartu Ülikooli ootab Eesti meistrivõistluste veerandfinaalis ees heitlus Tallinna Kalev/TLÜ meeskonnaga, Eesti-Läti liiga põhiturniiril kahel korral võideti – kodusaalis 75:66 ja Viimsis peetud teises kohtumises Hermeti viimase sekundi tabamusega 84:82. Kalevlased käisid Cramo mängul peaaegu täiskoosseisus Tartut ka vaatamas.

“Täiesti võrdne sats meiega. Oleme kaks korda mänginud ja meil on väike eelis, kuna saime kaks tugevat mängu, nemad pidid aga lihtsalt ootama. Ma arvan, et see oli meile pigem hea,” sõnas mängumees konkurendi ja enda tiimi väljavaadete kohta.

Lõpetuseks käis Hermet oma meeskonnale ja Tartu fännidele välja positiivse sõnumi: “Nüüdsest alates kõik mängud, mis tulevad, meie eesmärk kuni finaalideni on kõik võita!”

Tartu Ülikool – Tallinna Kalev/TLÜ veerandfinaalseerias pannakse pall mängu teisipäeval, 9. aprillil kell 19.00 TÜ spordihoones.

scroll to top