fbpx
Close

Tallinna Kalevi värskeim täiendus Joshua Nofflet: Eesti liigas võime veel tegusid teha

-Joshua Nofflet | Foto: Siim Semiskar

-Joshua Nofflet | Foto: Siim Semiskar

Tallinna Kalev/TLÜ eest korralikku hooaega teinud Taylor Staffordit toodi asendama maailma eri paigus pallinud viskav tagamees Joshua Nofflet (195 cm). 20. märtsil Olybet Eesti-Läti liigas debüüdi teinud tagamehe näitajateks jäid kahe kohtumisega umbes 23 minutiga 14 punkti, 4 lauapalli, 2 korvisöötu ning 2 vaheltlõiget mängus. 

Kalevile on jäänud nüüd veel Eesti liiga kohamängudes ennast tõestada ning Nofflet’i sõnul jätkub neil püssirohtu piisavalt. Korvpall24.ee küsis, kuidas mees hooaja lõpus siia sattus, mida annab ta meeskonnale juurde ja millise riigiga Eestit võrdleb.

Olybeti Eesti-Läti liiga viimases mängus Pärnu Sadama vastu hävis Kalev Nofflet’i meelest kaitses ning teisel poolajal ei liigutatud enam palli nii, nagu hea meeskond seda teeb. Nüüd jääb üle keskenduda vaid Eesti meistrivõistlustele, kus minnakse vastamisi Tartu Ülikooliga. Mäletatavasti viimases omavahelises kohtumises röövis Tartu Tallinna Kalevilt Kregor Hermeti lõpusekundi korviga võidu.

“Tulin siia, kuna mul oli selleks võimalus. Ma ei teadnud peatreenerist muud, kui et ta oli omal ajal suurepärane mängija. Samuti ei teadnud siinseid pallureid, ega olustikku, kuid sõber, kes siin varem mängis, soovitas väga tulla,” rääkis Nofflet ootamatust sattumisest Eestisse. “See sõber on Brandis Raley-Rossi, kes mind koguni soovitas Kalevile. Olen talle ja Kalevile väga tänulik ja mine tea, vahest tõesti mängime järgmine hooaeg veel koos Eestis,” lisas mees naljatledes.

Mängumehe soov on aidata Kalev Eesti meistrivõistlustel nii kaugele, kui võimalik. “Eesti-Läti liiga võimalus on küll käest läinud, kuid koduses liigas võime veel tegusid teha. Varem olen mänginud Ukrainas, Slovakkias, Tšehhis, Saksamaal, Soomes, Hiinas, Liibüas… päris paljudes kohtades. Eesti meenutab mulle neist maadest kõige enam Soomet. Isegi siinne korvpall meenutab seda, kuidas seal mängitakse. Siin on palju tugevaid kohtumisi, poisid võtavad asja väga tõsiselt ja mulle see meeldib.” Läti tiimide vastu mehel pallida ei õnnestunud, kuid peab liiga taseme seisukohalt oluliseks samamoodi jätkata.

Ennast kirjeldas Nofflet järgmiselt: “Olen meeskondlikule mängule orienteeritud ning teen seda, mida treener minult nõuab ja mida meeskonnal vaja on. Teen kõike, mis viib meid võitudele. Mulle meeldib rohkem viskava tagamängija positsioon, kuid saan ka mängujuhina hakkama.” Enda sõnul keskendub ta praegu ainult Kalevi meeskonna tegemistele. Kuigi on hooaja lõpp, siis veel ei mõtle eelolevast võimalikust NBA suveliigast, järgmisest hooajast, ega millestki muust.

Tartu Ülikooli ja Tallinna Kalev/TLÜ veerandfinaalseeria esimene mäng peetakse juba teisipäeval, 9. aprillil kell 19.00 TÜ spordihoones.

scroll to top