fbpx
Close

Võiduviske kangelane Kregor Hermet: peame selle nimel tööd tegema, et võidud kergemini tuleksid

-Kregor Hermet | Foto: Siim Semiskar

-Kregor Hermet | Foto: Siim Semiskar

Kolmapäeval lõppes OlyBet Eesti-Läti korvpalliliigas üks põnevuskohtumine sireeniviskega, kui Tartu Ülikool sai Kregor Hermeti pooleldi sammudelt teele saadetud kauge kahese abil 84:82 jagu Tallinna Kalev/TLÜ-st. 21-aastane ja 205 lõpuviske kangelane kogus Viimsis toimunud, kuid Kalevi kodumänguna kirja läinud mängus 27,5 minutiga 21 punkti ja 5 lauapalli.

Korvpall24.ee küsis pärast kohtumist Hermetilt esimesena legendaarse spordireporterite küsimuse “mis tunne on?”. “No hea tunne ikka. Võita on ikka mõnus ja veel sellise viskega. Paha tunne on, et nii pingeliseks see mäng läks, ise ei mänginud kõige paremini. Ei olnud kõige kergem vise, aga lõpp hea, kõik hea. Meil oli seda võitu väga vaja ja seda magusam on,” vastas suur äär ausalt.

Esimesel poolajal liikusid mõlemad meeskonnad 100 punkti graafikus, kui Tallinna Kalev haaras eduseisu 50:46. Teisel poolajal enam nii lahtist mängu ei näinud, kuid punkt-punkti heitlus jätkus lõpuni.

“Eks alguses õnnestuski rünnakul mõlemal võistkonnal, aga vähemalt meie olime kaitses ikka väga kehvad. Asjad, mis me olime trennis kokku leppinud, me küll üritasime neid täita, aga ei teinud seda piisava agressiivsusega. Tänu sellele sai Kalev lihtsaid korve ja haarasid initsiatiivi. Meil vedas, et hammastega kinni saime poolaja lõpus ja nad pikalt eest ära ei läinud,” oli Hermet rahul, et mängu esimese poole ladus ründemäng neid pildil hoidis.

Tallinna Kalev on kalendriaasta alguses olnud muutuste keerises, kui Gert Kullamäe lahkumise järel tõusis peatreeneriks Martin Müürsepp, toodi uus tagamees Ronald McGhee jr, põhitsentri Bamba Fall pidi Eestist lahkuma ning talle toodi asendajana sisuliselt otse lennukilt visuaalselt hetkel korvpalluri füüsilisest vormist kaugel olev 211 cm pikkune Michael Buchanan.

Hermeti sõnul vaatamata kõigele Kalev neid otseselt millegagi üllatada ei suutnud: “Uus mees oli muidugi meie jaoks tundmatu suurus ja me ei teadnud temast midagi, aga tema muidugi ei otsustanud ka midagi. Me olime nende käikudeks valmis, aga lihtsalt alguses jäi agressiivsusest puudu, meie väristasime ja nemad mängisid enesekindlalt. Meil vedas ja lõpp oli juba puhas loterii.”

Tänavuse hooaja eel Hispaania esiliigast tagasi Eestisse mängima naasnud Hermet sõnas lõpetuseks kuldse tõe: “Parem kehv võit, kui hea kaotus!” Pärast väikest mõttepausi lisas mees: “Muidugi võiks vahepeal need võidud ka kergemini tulla. Eks me peame selle nimel veel tööd tegema. Meil on häid hetki, aga on ka mõõnad. Mõõnadest tuleb üritada nii palju kui võimalik lahti saada ja siis tulevad ka võidud kergemini.”

Järgmise mängu peab Tartu Ülikool taas võõrsil, kui 9. veebruaril sõidetakse külla BK Ogrele.

scroll to top