Liider Hito ei vääratanud, lähikonkurentide duellis jäi peale Kuremaa

-Margo Tali | Foto: Siim Semiskar

Saku II liigas peeti reede õhtul kaks kohtumist. B-alagrupi liider KK Hito/BC Karjamaa võttis kodusaalis vastu Reinar Halliku Korvpallikool/Expertline võistkonna ning alistas külalismeeskonna resultaadiga 72:55 (19:11; 22:19; 14:16; 17:9).

Teise veerandaja esimestel minutitel oli tablool veel viigiseis 19:19, kuid KK Hito haaras sealt alates initsiatiivi ning seda käest ei andnudki. Võitjate parim oli 17 punkti, 9 lauapalli ja 6 vaheltlõikega Margo Tali, võrdselt 15 silma lisasid nii Urmet Roosimägi kui Karel Laanemets ning Veiko Simm tegi kaksikduubli 10 punkti ja 16 lauapalliga. Reinar Halliku Korvpallikooli eest tõi Markus Laanemets 20 punkti ja 8 lauapalli.

KK Hito/BC Karjamaa on endiselt B-alagrupis esimene (11-1), Reinar Halliku Korvpallikool hoiab 4. kohta (9-5).

Teises, põnevama lõpuga mängus, alistas TÜ/Kuremaa meeskond koduväljakul BC Narva tulemusega 65:60 (19:25; 11:8; 19:15; 16:12).

2.38 enne lõppu oli Kuremaa eduseis 61:54, kuid Dmitri Nazarovi minuti ja 19 sekundiga visatud kuus punkti tõid Narva mängu tagasi (61:60). Seejärel külalised rohkem ei tabanud ja Kuremaa vormistas Cristopher Kalda ning Kris Urviku korvidest viiepunktilise võidu.

Võitjate resultatiivseim oli Breit Pross, kelle arvele kogunes 29 mänguminutiga 14 punkti ja 6 lauapalli. Cristopher Kalda lisas omalt poolt 11 punkti ja 6 lauapalli. Kaotajate poolel sai võimsa kaksikduubliga hakkama Dmitri Nazarov (17 punkti, 15 lauapalli).

Teise liiga B-alagrupis hoiab Kuremaa 3 võidu ja 8 kaotusega 6. kohta, Narva on kohe nende taga 3 võidu ning 9 kaotusega.