Teises liigas võidukad hiilgemängu teinud Meerits ja neljakesi lõpetanud Terminal Oil

-Rauno Meerits | Foto: Siim Semiskar

Saku II liigas peeti kolmapäeval kolm mängu, kus võidurõõmu said tunda Terminal Oil, Rae Koss Hansaviimistlus/Estanc ja BC Eesti Maavara/Baltic Agro. Õhtu kangelaseks kerkis teise liiga parim korvikütt Rauno Meerits.

Terminal Oil – Iisaku Gümnaasium/RHKK 92:76 (28:13; 24:20; 23:20; 17:23)

Liigatabelis teisel positsioonil asuv Terminal Oil alustas punase laterna Iisaku vastu mängu vaid viiekesi. Sellest hoolimata võideti kindlalt nii esimene poolaeg (52:33) kui ka kogu mäng. Kusjuures viimased kuus minutit mängis kodumeeskond neljakesi, kuna Lauri Kask (21 punkti ja 16 lauapalli) langes vigadega välja. Pea kõigis statistilistes näitajates ülemvõimu näidanud võitjate eest tõi Madis Haug 27 silma ja 13 lauapalli ning Märt Tolmusk (13 punkti, 9 lauapalli, 11 resultatiivset söötu) ja Juss Jürisaar (19 punkti, 9 lauapalli ja 8 korvisöötu) olid lähedal kolmikduublile. Iisaku parimad olid Sten-Markus Siirmets 16 punkti ja 8 lauapalliga ning Andris Smorodin 15 punkti, 8 lauapalli, 5 resultatiivse söödu ja 4 vaheltlõikega.

KK Viimsi – Rae Koss Hansaviimistlus/Estanc 72:84 (14:21; 20:17; 21:30; 17:16)

Lähikonkurentide heitluses (mõlemal pärast tänast saldo 10-5) õnnestus täna Rae Kossul alistada võõral väljakul Viimsi esindus. Paremat visketabavust näidanud külalised pöörasid kohtumise enda kasuks kolmandal veerandajal, mis võideti 30:21. Võitjate parimana tõi Sander Kuusk 23 punkti ja 9 lauapalli, Marek Einama toetas 15 punkti ja 8 lauapalliga. Viimsi mängu vedas 18 punkti ja 6 vaheltlõikega Ralf Kompus, Ron Laanemaa lisas 16 silma.

BC Eesti Maavara/Baltic Agro – Tartu Ülikooli Korvpallikool 88:65 (20:28; 19:15; 23:11; 26:11)

Õhtu viimases mängus jäi küll favoriidiseisuses Eesti Maavara (8-7) esimese poolaja järel 39:43 kaotusseisu, kuid kindlustas võimsa teise poolaja (49:22) toel 23-punktilise võidu Tartu Ülikooli Korvpallikooli (4-11) vastu. Päeva võimsaima individuaalse sooritusega sai hakkama Rauno Meerits, kelle nimele kanti 35 punkti (kahesed 13/16, kolmesed 2/8, vabavisked 3/5), 19 lauapalli, 5 resultatiivset söötu, 7 vaheltlõiget ja 2 viskeblokeeringut, mis annab efektiivsusnäitajaks ülikõrge 57! Vaiko Riives toetas kaksikduubliga – 12 punkti ja 12 lauapalli. Madis Soodla lisas 11 punkti ja 8 lauapalli. Tartu parimana tõi Christofer Kalda 17 punkti ja 6 lauapalli ning Jorke Aav ja Erki Urvik lisasid kumbki 14 silma.