Kotsari korralik esitus meeskonda kaotusest ei päästnud, Pehka aitas koduülikooli tagasi võidurajale

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix

USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis pidi Maik-Kalev Kotsari kodumeeskond South Carolina Gamecocks läinud öösel vastu võtma kaotuse, kui võõrsil jäädi 67:80 alla tugevale Auburn Tigersile.

South Carolina pääses alguses ette 13:6, kuid avapoolaja lõpuks jäädi taha 31:39. Teise poolaja alguses jõuti veel ühe punkti kaugusele (47:48), ent lähemale enam ei pääsetud. Auburn asub hetkel NCAA jooksvates edetabelites 16. kohal.

Algkoosseisus alustanud Kotsar sai mänguaega 35 minutit, mille jooksul viskas 6 punkti (kahesed 3/8), võttis 8 lauapalli, jagas kaaslastele 5 resultatiivset söötu ja blokeeris ühe vastaste pealeviske. Lisaks patustas eestlane ühe pallikaotusega ja tegi ühe isikliku vea. Lauapallide ja korvisöötude arvestuses oli Kotsar teist mängu järjest meeskonna parim.

South Carolina on sel hooajal kogunud 10 võitu ja kaheksa kaotust. Kagukonverentsis on neil kaks võitu ja kolm kaotust, millega hoitakse 14 meeskonna seas 10. kohta.

Üliõpilasliiga NAIA teises divisjonis lõpetas Ron Arnar Pehka kodumeeskond TIU Trojans seitsmemängulise kaotusteseeria, kui alistas kodus Cardinal Stritch Wolvesi 70:59.

Algviisikus alustanud Pehka viibis platsil 37 minutit, mille jooksul kogunes tema arvele 12 punkti (kahesed 3/5, kolmesed 1/6, vabavisked 3/4), 2 lauapalli, 5 resultatiivset söötu, üks vaheltlõige, 5 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

Eestlase kodumeeskonnal on nüüd kirjas neli võitu ja 14 kaotust. Oma konverentsis (Chicagoland Collegiate Athletic Conference) on 13-st mängust võidetud kolm, mis annab 15 võistkonna konkurentsis 13. koha.

USA kolledžite liiga NJCAA kõrgeimas divisjonis sai Indrek Suneliku kodumeeskond Northwest Florida State Raiders juba viienda järjestikuse kaotuse, kui koduväljakul jäädi 61:68 alla Chipola Indiansile.

Vahetusmängijate pingilt alustanud Sunelik pääses väljakule 11 minutiks, kuid punktiarvet avada ei suutnud, visates mööda nii ühe kahese kui ka kolmese. Küll aga võttis ta 3 lauapalli ja andis 2 resultatiivset söötu.

Northwest Florida State jätkab hooaega 12 võidu ja üheksa kaotusega. Panhandle’i konverentsis on kaotatud kõik viis senipeetud mängu, millega asutakse viimasel ehk viiendal kohal.