EELVAADE | Tartu Ülikool mängib võõrsil liigatabeli punase laternaga

-Tartu Ülikool | Foto: Maria Kristiina Prass/Tartu Ülikooli korvpallimeeskond Facebook

Pühapäeval, 11. novembril peetakse OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas kaks kohtumist, kus Tartu Ülikool mängib Jekabpilsis turniiritabeli viimasega ja Riias lähevad vastamisi kaks ainult kohalikest mängijatest koosnevat meeskonda.

Jekabpils/SMScredit.lv – Tartu Ülikool
11.11.2018 kell 16.00, Jekabpils, Jekabpils sporta nams
Ülekanne: Delfi LV

Eesti-Läti korvpalliliiga ainus võiduta jätkav meeskond Jekabpils on kaotanud juba kaheksa järjestikust kohtumist. Kõige lähemal oldi vastase hammustamisele just viimases kohtumises, kuid kolm sekundit enne matši lõppu tõi Valmiera mängija Edmunds Elksnisi kahepunktivise tabloole numbrid 82:84. Jekabpilsi parimad olid taaskord 21-aastane Verners Kohs 26 punkti ja 9 lauapalliga ning veteran Jurijs Aleksejevs 20 silma ja 14 lauapalliga. Hooaja ebaõnnestunud algusele vaatamata ei tunnista klubi peatreener Marko Zarkovic end lööduks. “Kõik, mis ei tapa, teeb tugevaks,” vahendab serblasest juhendaja sõnu klubi koduleht.

Kaotuse pealt sõidab Jekabpilsi ka Tartu Ülikool, kelle noor meeskond jäi kolmapäeval peetud kodumängus 58:77 alla klubi suurimale rivaalile BC Kalev/Cramole. Valitsev Eesti meister asus kohtumist juhtima juba esimesel minutil ja kindlustas võidu kolmandal veerandil. Kahekohalise punktisummani jõudsid tartlaste poolelt ainult leedulased Arnas Velicka ja Julius Kazakauskas, kes tõid vastavalt 13 ja 12 punkti. Meeskonna kapten Kazakauskas sai kirja ka kaksikduubli 12 lauapalliga ning jagas 6 resultatiivset söötu. Viimasel veerandajal, kui kohtumise saatus oli juba otsustatud, andis peatreener Priit Vene mänguaega ka noortele. Kõigest 16-aastane Sverre Aav viibis väljakul 7 minutit ja võttis selle ajaga ühe lauapalli, 49 sekundiks platsile pääsenud 17-aastane Patrik Peemot aga tegi oma debüüdi Eesti-Läti korvpalliliigas. Eelseisvas kohtumises turniiritabeli punase laterna vastu võivad mõlemad noormängijad täita suuremat rolli.

Latvijas Universitate – BK Ogre
11.11.2018 kell 17.30, Riia, Elektrum Olimpiskais Sporta centrs

Nädala viimases kohtumises lähevad Riias vastamisi Läti Ülikooli meeskond ja Ogre. Mõlemad võistkonnad koosnevad ainult kohalikest mängijatest. Eesti-Läti korvpalliliigas hästi alustanud Ogre asub turniiritabelis viie võidu ja kolme kaotusega 5. kohal, hooaja eel autsaideriks arvatud ülikoolimeeskond leiab end kahe võidu ja kolme kaotusega 10. tabelirealt.