EELVAADE | Vigastuspausilt naasnud Post üritab Pärnu võidureele aidata, võõrsil mängimas Tartu ja Kalev/TLÜ

-Siim-Markus Post | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas on pühapäeval, 27. jaanuaril toimumas kolm mängu. Tallinna Kalev/TLÜ ja Tartu Ülikool lähevad võõrsile, et kohtuda Valmiera Glass VIA ja Läti Ülikooliga. Pärnu Sadam võtab koduplatsil vastu BK Liepaja.

Valmiera Glass VIA – Tallinna Kalev/TLÜ
27.01.2019, kell 17:00, Valmiera, Vidzemes Olimpiskais Centrs
Ülekanne: Delfi LV

Tänavuse hooaja üks meeldejäävamaid mänge leidis aset Tallinna Kalev/TLÜ (9-9) ja Valmiera Glass VIA (6-12) vahel. Matš kestis kokku lausa 55 minutit, sest võitja selgitati välja alles kolmandal lisaajal ning selleks oli kodumeeskond Kalev/TLÜ. Skooriga 120:109 lõppenud kohtumises viskas võõrustajate eest 36 punkti Taylor Stafford. Valmiera parim oli Janis Kaufmanis 35 punktiga.

9. jaanuaril kaotas Kalev/TLÜ BK Ogrele 77:94. Martin Müürsepa peatreeneridebüüdil tuli vastu võtta valus 84:88 kaotus Läti Ülikoolilt ja viimati jäädi koduplatsil alla Riia VEF-ile 83:93. Valmiera on viimasest neljast mängust koguni kolm võitnud. Jekabpils/SMScredit.lv alistati 71:49, Pärnu Sadam 77:75 ja Läti Ülikool 87:63. BC Kalev/Cramolt võeti vastu 79:88 kaotus.

Taylor Stafford on Kalev/TLÜ eest toonud keskmiselt 15,9 punkti. 7,9 lauapalli on kogunud Karl-Johan Lips. Valmiera poolelt on 21,0 punkti visanud Janis Kaufmanis, olles selles arvestuses liiga paremuselt teine skooritegija. Maris Ziedinš on võtnud 5,4 lauapalli mängu kohta.

Pärnu Sadam – BK Liepaja
27.01.2019, kell 17:00, Pärnu, Pärnu Spordihall
Ülekanne: Delfi TV

Pärnu Sadam (8-11) ja BK Liepaja (4-13) olid vastamisi 13. oktoobril ja toona said Heiko Rannula juhendatavad kätte koguni 31-punktilise võidu. Poolajaks oli vahe küll kümme silma, aga kolmas veerandaeg kuulus pärnakatele 26:15 ning ka viimasel neljandikul kasvatati eduseisu kümne punkti võrra. Praeguseks meeskonnast lahkunud Drew Urquhart viskas Pärnu parimana 20 punkti ja kogus 6 lauapalli. Liepaja resultatiivseim oli Justin Lamont Johnson 19 punktiga.

Jaanuari algul teenis Pärnu 82:64 võidu Läti Ülikooli üle, aga järgmised kaks kohtumist on kaotatud. Võõrsil tuli Valmiera Glass VIA-le alla vanduda 75:77 ning BK Ogre oli parem 86:79. Teist päeva järjest mängiv Liepaja kaotas hiljuti Rapla Avis Utilitasele 96:99. Betsafe Jurmalalt saadi 9. jaanuaril lisaajal 96:101 kaotus kirja ning TalTechile jäädi koduplatsil 91:98 alla.

Kreeklasest keskmängija Ionnis Tozios Pärnu ridades ei jätka. Kahe mänguga jäid tema näitajateks 3,0 punkti ja 2,0 lauapalli. Vigastuse on aga seljatanud tagamees Siim-Markus Post, kes eeldatavasti on ka Liepaja vastu platsile tulemas.

Demetre Rivers on Pärnu eest visanud keskmiselt 17,0 punkti. Mihkel Kirves on võtnud 8,2 lauapalli. Liiga suurim korvikütt Justin Lamont Johnson on Liepaja resultatiivseim 23,5 punktiga. Teadmata põhjusel viimased kolm mängu Liepaja poolelt eemale jäänud Taylor Hanif Bessick on tiimi parimana võtnud 8,3 lauapalli. Andraz Kavas ja Krists Piternieks on kogunud 6,0 lauapalli.

Läti Ülikool – Tartu Ülikool
27.01.2019, kell 17:30, Riia, Elektrum Olimpiskais Sporta centrs

Läti Ülikool (5-12) ja Tartu Ülikool (7-8) pole sellel hooajal veel omavahel kohtunud, kuid favoriidiks peaks olema Tartu meeskond, kes paikneb turniiritabelis kaheksandal kohal. Tasavägises mängus tunnistasid tartlased viimati, 16. jaanuaril Riia VEF-i 81:75 paremust. Võõrsil alistati TalTechi võistkond skooriga 94:86.

Vastased on küll paiknemas tabelis alles 12. kohal, aga Eesti klubidel on Läti Ülikooliga tihti suuri raskusi olnud. Mängus Pärnu Sadamaga oldi võidus kinni viimase veerandajani, kuid järgmise kümne minutiga suudeti kõigest kolm punkti visata ja kokkuvõttes tuli vastu võtta 64:82 kaotus. Taas olid lätlased üllatusele lähedal Rapla Avis Utilitase vastu, aga lõpuhetked kuulusid kodumeeskonnale ning kirja saadi 74:77 kaotus. Kolmanda korral enam ei eksitud ja Tallinna Kalev/TLÜ alistati 88:84. Valmiera Glass VIA-le jäädi aga viimati selgelt 63:87 alla.

Arnas Velicka on Tartu poolelt visanud keskmiselt 20,8 punkti. Seni kahes mängus osalenud Tautvydas Šlezas on võtnud 11,5 lauapalli. Läti Ülikooli ridadest on Linards Jaunzems toonud 19,1 punkti ning kogunud ka 7,6 lauapalli.