fbpx
Close

Eesti koondislased pidasid Hispaanias omavahelise duelli, millest väljus võitjana Raieste

-Sander Raieste | Foto: Baskonia

-Sander Raieste | Foto: Baskonia

Hispaania kõrgliiga teine mängudevoor viis omavahel vastamisi kaks Eesti koondislast, kui Siim-Sander Vene koduklubi võõrustas valitsevat meistrit ja Sander Raieste leivaisa Baskoniat. Eestlaste duellis pani oma paremuse selgelt maksma noorema mehe tööandja, kes sai kindla 89:73 (23:13, 18:14, 27:32, 21:14) võidu Baloncesto Fuenlabrada üle.

Mõlemad eestlased alustasid kohtumist algviisikus ja teenisid ka korralikult mänguaega. Eesti koondise kapten Siim-Sander Vene viskas 23 minutiga 8 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 2/7), hankis kuus lauapalli, tegi ühe vaheltlõike, ühe pallikaotuse ja ühe isikliku vea. 21-aastane Sander Raieste viibis väljakul 12 minutit, kuid skoor jäi tal avamata (kahesed 0/3). Noorem koondislane sai protokolli kirja kaks ründelauda, ühe tulemusliku söödu, kaks pallikaotust ja ühe isikliku vea.

Baskonia parimatena viskasid Rokas Giedraitis 17 ja Luca Vildoza 14 punkti. Fuenlabrada resultatiivseim oli 28 silmaga üleplatsimeheks kerkinud Melo Trimble.

Täiseduga Baskonia jätkab hooaega juba laupäeval, kui külla sõidetakse Madridi Estudiantesile, kellel on kahe mängu järel võiduarve veel avamata.

Seni võiduta jätkava Fuenlabrada järgmise mänguni on rohkem kui nädal, sest ka Siim-Sander Vene leivaisa läheb 4. oktoobril vastamisi Madridi Estudiantesiga, kes mängib vahepeal veel Baksoniaga.

scroll to top