fbpx
Close

Eesti korvpallinoored leiavad viiruse kiuste võimaluse oma füüsist teadlikult parandada

-Alari Põllu trenni andmas | Foto: Siim Semiskar

-Alari Põllu trenni andmas | Foto: Siim Semiskar

Üldfüüsilise ettevalmistuse osakaal korvpallimängus on aasta-aastalt suurema tähtsusega. Praegune COVID-19 viiruse tõttu maailmas kehtestatud olukord, kus enamuses maailmas korvpallimängud ja – treeningud on ära jäetud, esitab sportlastele ja treeneritele uued väljakutsed treeningute planeerimisel ja teostamisel.

TalTechi Korvpallikooli mõlemad U18 treeningrühmad on endiselt igapäevaselt töös ka eriolukorra tingimustes. Nii Marko Parkoneni ja Märt Kermoni kui ka Arkko Pakkase treeninggruppide noormehehed arendavad oma füüsilist võimekust ning seda tehakse hetkeolukorras interneti vahendusel ja mitte võistkonnaga koos, vaid igaüks iseseisvalt.

“Me tegime mängijatega Facebooki suhtlusgrupi, kuhu postitan iga päev neile järgmise päeva treeningu kava,” selgitas TalTechi Korvpallikoolis mängijate füüsilise ettevalmistuse eest vastutav Alari Põllu oma blogipostituses.

Alari Põllu, kes on sportlaste erialaste füüsiliste võimete arendamisega tegeleva ettevõtte Uus Tase Treeningus peatreener, jätkas: “Pikemat kava ma poistele ette ei annagi. Põhimõte on, et kui mängijal peaks mõni päev treening tegemata jääma, siis ta ei jätka uuel päeval koos teistega järgmise treeninguga, vaid tal tuleb ette võtta eelmise päeva trenn. Nii saan olla kindel, et kellelgi ei jää tsüklist ükski treening vahele.”

Uus Tase Treeningus peatreener Alari Põllu usub, et kuigi praegune eriolukord on keeruline taluda ja koroonaviirusel on Eesti ja suures plaanis kogu maailma spordile tervikuna väga negatiivne mõju, siis antud olukorras tuleb osata ka plusse näha. Individuaalses plaanis annab ennetähtaegselt lõppenud võistlushooaeg sportlastele uueks hooajaks valmistumisel pikema ettevalmistusaja. Selles võtmes on sportlase jaoks tegemist ideaalse momendiga, kus saab ennast füüsiliselt uuele tasemele viia.

scroll to top