fbpx
Close

Euroliiga klubid on rahahädas, kuid juht kinnitab: finaalturniir toimub praegustel kuupäevadel!

Avatar
-Euroliiga mängupall | Foto: Siim Semiskar

Korvpalli Euroliiga oli teisipäeval korvpalliuudistes väga nähtaval kohal, kui COVID-19 viirusest tingitud olukorras arutatakse nii mängijate palgaküsimusi kui võimalusi hooaja jätkamiseks.

Kuna Euroliigas on koroonaviirusest tingitud mängupaus, siis on klubid suures hädas. Piletitulu on ära kadunud ning toetajad on raskete olukordade ootuses hakanud tagant ära hüppama.

Ühe klubi mänedžer saatis Euroliigale kirja, kus sõnas: “Me saame aru, et agendid ja ELPA (Euroliiga mängijate ühendus) pole meie ettepanekuga rahul, kuid me peame olema mõistlikud ja tegema ohverdusi.”

Tolle tiimi mänedžeri sõnul on nad otsustanud kõikide mängijate ja treenerite lepingud praeguseks hetkeks pandud pausile ja palgaraha välja ei maksta. Oma kirjas küsis ta Euroliigalt tuge sellele otsusele.

“Euroliiga klubidena peame selle olukorra ühiselt lahendama ning loodame, et lahendus tuleb pigem varem kui hiljem. Aga me ei saa selliselt jätkata, kus kaotame piletitulu, sponsorite toetuse ja teised sissetulekud, aga peame kõik lepingutes kirjas oleva palgasumma välja maksma.”

Ühe variandina on õhku visatud võimalus, et kui hooaeg jääb lõpuni mängimata, lõppeksid kõikide pallurite lepingud 15. märtsiga. Kui aga hooaega õnnestub jätkata, siis allkirjastatakse mängumeestega uued lühiajalised tehingud.

Seejuures on Euroliiga võtnud seisukoha, et hetkel 11. aprillini pausile pandud hooaega üritatakse iga hinna eest jätkata. “Meil on tegemist väga muutuva olukorraga, kus uut infot ei tule mitte iga päev, vaid iga tund. Meie praegune plaan näeb ette pidada Euroliiga finaalturniir Kölnis praegustel kuupäevadel ehk 22.-24. mail,” kommenteeris Euroliiga juht Eduard Scott.

Ta lisas: “Siiski oleme vajadusel valmis selle teema uuesti avama, olenevalt koroonaviiruse situatsioonist Euroopas. Aga hetkel me veel ei kaalu Euroliiga ega Eurocupi hooaegade lõpetamist. Tahame igal juhul välja selgitada Euroliiga meistri, ükskõik, millisel viisil. Hetkel meie reeglid ei luba olemasolevat võistlusformaati kuidagi muuta. Seetõttu peame olukorra edenedes klubidega maha istuma ja otsustama, kuidas me saame hooaja lõpuni viia.”

Euroliiga põhiturniirist on meeskondadel pidamata veel kuus kohtumist ja hetkel käib veel väga tihe võitlus play-off kohale, kui kohtadel 6.-15. on kümme meeskonda nelja võidu sees. Liidrikohal on türklaste Istanbuli Anadolu Efes (24-4), kes edestab kahte Hispaania tiimi Madridi Reali ja Barcelonat (mõlemad 22-6).

scroll to top
Inline
Inline