fbpx
Close

Eesti korvpallitreenerid õpivad kuuma Hispaania päikese alla tõelistelt legendidelt

Avatar
-Šarunas Jasikevicius | Foto: Siim Semiskar

Hispaanias Badalonas toimub 4.-7. juulil esimene Euroliiga treenerite koolitus (Euroleague Coaches Clinic), kus osalevad ka Eesti treenerid. Esinejate nimekiri on aukartustäratav, kui erinevatel teemadel teevad ettekanded ja näidistreeningud Ettore Messina, Georgios Bartzokas, Pablo Laso, Šarunas Jasikevicius, Xavi Pascual ja Željko Obradovic.

Teemadeks, mis nende päevade jooksul kajastust leiavad, on pick and roll rünnak ja kaitse (Messina), hooajaeelse ettevalmistuse strateegiad rünnakul ja kaitses (Pascual), vahetav kaitse ja rünnak vahetava kaitse vastu (Bartzokas), kombinatsioonid kateteseeriatega ning kaitse selle vastu (Laso), ülevälja maa-ala kaitse ning selle murdmine (Jasikevicius) ning low post ehk korvialune rünnak ja kaitse (Obradovic).

Võttes arvesse sotsiaalmeedia vahendusel meieni jõudnud informatsiooni, on Eesti treeneritest kohal kõike seda tarkust ja kogemust ammutamas Rapla korvpallimeeskonna peatreener Toomas Annuk, mitmel rindel tegutsev noortetreener Marko Parkonen ning Kuremaal noori treeniv Märt Tralla.

scroll to top
Inline
Inline