fbpx
Close

Eesti-Läti liiga tugev keskmik lõpetas tegevuse: “Meiega on käitutud nagu mänguasjadega!”

Avatar
-BC Kalev/Cramo – Jurmala Betsafe | Foto: Siim Semiskar

Tänavuse hooaja arvestuses Eesti-Läti korvpalliliigas kuuendaks jäänud ning Läti klubide seas neljanda koha teeninud Jurmala meeskond teatas, et järgmisel hooajal neid enam palliplatsil näha ei saa.

“Olen juba mõnda aega vaikinud ning kuulanud valesid lubadusi. Jurmala linnavolikogu ei anna omale aru, et mina ja meeskond pole mänguasjad, kellega mängida. Kolm aastat oleme Jurmala nime rahvusvahelisel tasandil esindanud oma südame ja hingega, et saada austust ja austust ka teistelt meeskondadelt, kes meiega mänginud. Kõige suurem kummardus tuleb teha mängijatele, kes vaatamata keerulisele olukorrale leidsid motivatsiooni ja kirge lõpuni võidelda. Nad armastasid mängu, sest seda sa raha eest ei saa,” võttis Jurmala meeskonna peatreener Martinš Gulbis olukorra Twitteri vahendusel kokku.

“Jurmala linnavolikogu juht ja tema kolleegid eirasid lubadusi. Juba 2019. aasta augustist on peidetud end bürokraatia taha, antud lõputuid lubadusi ja valetatud. Meeskonna mängijad, treenerid ja nende perekonnad pole pikka aega töötasu saanud. Linnapea ega tema kolleegid ei tunne mingit kahetsust, et need inimesed on nii pikalt parimat lootnud. Viimase hetkeni meeskond uskus, et terve mõistus võidab ning 2019/20 hooaja kulud saavad kaetud. Linnavolikogul oli igal hooajal eelarve koostamisel tähtis roll. Selle hooaja kohta oli kokkulepe 140 000 euro kohta, millest 60 000 tulnuks hooaja teises pooles. Kokkulepet aga murti,” seisis klubi teadaandes. Ühtlasi mainiti, et konsulteeritakse advokaatidega ning kaalutakse kohtusse minekut.

2017/18 hooajal saavutas Jurmala Läti meistrivõistlustel kolmanda koha. Samal hooajal, kui tegutses veel viimast korda korvpalli Balti Liiga, võitis Jurmala hõbemedali. Finaalis alistuti kahe mängu kokkuvõttes leedukate Pasvalyse Pieno žvaigždesile. Mullu jäädi Eesti-Läti korvpalliliigas napilt kaheksa hulgast välja ning koduses liigas platseeruti neljandaks BK Ogre järel.

scroll to top
Inline
Inline