fbpx
Close

Karantiinis Leemet Böckler: koroonaviirus võib mu USA-sse minekule põntsu panna

Avatar
-Leemet Böckler | Foto: Siim Semiskar

Äsja viiruspuhangu tõttu lõpetatud Paf Eesti-Läti korvpalliliigas tegi mehiseid esitusi TalTechi meeskonna särgis vaid 18-aastane Leemet Böckler. Suure potentsiaaliga mängumees teenis 26 kohtumises keskmiselt veidi alla 23 minuti mänguaega, mille jooksul suutis visata keskmiselt 13,5 punkti mängus. Lisaks võttis 2-meetrine tagamängija mängudes keskmiselt maha 3,4 lauapalli ja jagas 2 resultatiivset söötu ja tegi ühe vaheltlõike. Eelmise hooajaga võrreldes, mille mängumees veetis Tallinna Kalev/TLÜ särgis, on statistilised numbrid pea kahekordistunud.

Korvpall24.ee uuris pikakasvulise tagamehe käest, kuidas on mõjutanud tema igapäevaseid toimetusi koroonaviiruse poolt tekitatu ning kuidas jäi ta lõppenud hooajaga rahule. Loomulikult piilusime ettevaatlikult ka lähitulevikku, mil mees peaks kodumulla jalgelt pühkima ja liikuma paljude korvpallurite unistusteriiki USA-sse.

Mis seisus Sina ja teised TalTechi mängijad hetkel olete? Kas meeskond on laiali ja kõik vaatavad ise oma toimetusi või on meeskonnana ka veel mingeid tegevusi?

Meeskond on laiali läinud ja mingeid ühistegevusi ei toimu. Pole õnneks kuulnud, et keegi haigeks oleks jäänud. Seega sellega tundub kõik hästi olevat.

Kuidas ja kas saad hetkel treenida?

Praegu saan trenni ainult õues teha, sest kõik kossusaalid ja jõusaalid on kinni pandud. Hetkel pole siiski trenni teinud, kuna Cramo (TalTech kohtus 4. märtsil kodusaalis BC Kalev/Cramoga – toim.) mängu pärast jälgin enda tervist natuke ja hoian eemale teistest inimestest nii palju kui võimalik. Hetkeseisuga olen ma täiesti terve.

Kas TalTechi mängijaid ei soovitud karantiini panna või teste tegema saata? Küsin seetõttu, et mängisite hiljuti Cramoga (BC Kalev/Cramo meeskonnaliikmel diagnoositi pärast mängu Krasnodari Lokomotiiv-Kubaniga koroonaviirus – toim.).

Rait Käbin kirjutas meile kõigile küll, et on rangelt soovituslik panna ennast karantiini tolle Cramo mängu pärast, sest ei tea ju millal Cramo mees viiruse endale külge sai.

Võta paari lausega palun kokku äsjalõppenud hooaeg nii meeskonna poolt vaadatuna kui ka personaalselt enda esitused.

Meeskonnana ei läinud küll nii, nagu oleks tahtnud. Olukord võinuks tõesti parem olla ja kohati toimus mängudes väike lagunemine tiimina. Lõpuks hakkasid vigastused ka meie kvaliteeti langetama. Enda poole pealt ei saa ma päris rahul olla millegagi. Oli küll kindel edasiminek võrreldes eelmise hooajaga, aga hooaja käigus tulid enda nõrgad küljed välja ikkagi nii füüsiliselt, kui ka vaimselt. Mulle meeldib enda kohta arvata, et alati saab paremini.

Mis on Su lähemad plaanid paariks allesjäänud kuuks, kui pidid toimuma veel Paf Eesti-Läti korvpalliliiga mängud.

Eriliselt suuri plaane pole, meil jäi ainult viimane põhiturniiri mäng mängimata, sest play offi saamise võimalus  oli kadunud. Aprillis oli plaan tegelikult ülikoolist (Saint Mary’se kolledž – toim.) korra läbi käia, aga nüüd jääb see kindlalt ära. Muidu olen Eestis need ülejäänud kuud ja treenin siin nii palju, kui võimalik.

Kuidas on lood Sinu õppima minekuga USA-sse (Böckleri karjäär jätkub Saint Mary’se kolledžis sel sügisel – toim.)? Kas praegune olukord võib panna sellele põntsu ja kas ülikooliga oled suhelnud praeguse kriisi ajal?

Ma ausalt ei tea, kuidas selle USA-sse minekuga praegu seisud on. Mai lõpuks pean suvekooliks sinna kohale minema, aga vaevalt see olukord, mis praegu on, laheneb selleks ajaks. Seega võib põntsu küll panna, aga sellegipoolest usun, et kuna tegelikult algab kool sügisel, siis selleks ajaks võib olukord paranenud olla. Erilist suhtlust pole ülikooliga selle koha pealt olnud.

scroll to top
Inline
Inline