Eesti naiste korvpallikoondis kaotas sõprusmängus Soomele

-Eesti naiste korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

2019. aasta Euroopa meistrivõistluste valikmänguks valmistuv Eesti naiste rahvuskoondis sõitis täna hommikul Soome, et mõõtu võtta sealse naiskonnaga. Vastu tuli eestlannadel võtta 75:52 kaotus.

Soomlannad asusid esimese veerandi järel juhtima 24:19 ning poolajaks oli vahe juba 42:26. 34 pallikaotusega patustanud Eesti ei suutnud teisel poolajal tuhast tõusta ning kaotus oli tõsiasi, kirjutab basket.ee.

Eesti parimana tõi koondise kapten Merike Anderson 15 silma. Rosemary Rits ja Anna Gret Asi lisasid mõlemad kaheksa punkti. Soome parimana tõi Lotta-Maj Lahtinen 17 silma.

Naiskonna peatreener Janne Schasmin sõnas kohtumise järgselt, et sõprusmäng andis hea ülevaate koondise hetkeseisust enne laupäevast kohtumist Poolaga: “Kitsaskohad näidati täna kätte. Muidu rabeda mängu puhul tegi head meelt vahetusmängijate südikas sekkumine. Järele jäänud kahe päeva jooksul tuleb meil üle vaadata taktikalised kokkulepped ning lihvida mängulist üksteisemõistmist.”

Eesti kohtub laupäeval TTÜ Spordihoones Poola koondisega. Hetkel asutakse valiktsükli B-alagrupis neljandal positsioonil. Novembri kuus tuli alla vanduda Türgi ja Valgevene koondistele. Sõbrapäeval, 14. veebruaril sõidab koondis Türki, et sealse naiskonnaga teistkordselt mõõtu võtta.