fbpx
Close

Kullamäe 48-st punktist: tore küll, aga eesmärk on ikkagi teenida minuteid Bundesligas

-Kristian Kullamäe | Foto: Jacob Schröter/Rockets Facebook

-Kristian Kullamäe | Foto: Jacob Schröter/Rockets Facebook

Veebruari alguses tuli uudis, et Eesti korvpallikoondise peatreener Tiit Sokk on kandidaatide ringi kutsunud ka 18-aastase tagamängija Kristian Kullamäe, kes igapäevaselt kuulub Saksamaa klubi Öttinger Rocketsi ridadesse.

“Eks koondisekutse oli selline väike positiivne üllatus küll. Kindlasti proovin endast treeningutel maksimumi anda ja kogu protsessi lihtsalt nautida. Kui treener tunneb, et minust võiks abi olla, siis aitan nii palju kui suudan,” kommenteeris noormees portaalile Korvpall24.ee.

Esindusmeeskonnas on Kullamäe platsile pääsenud 20-st mängust kuues ning kogunud keskmiselt 13 minutit, 4,2 punkti, 1,5 lauaplli ja 0,7 resultatiivset söötu. Viimati sai noormees Bundesliga mängus Giesseni vastu platsil olla 21 minutit ning viskas selle ajaga 9 punkti.

“Need võimalused, mis olen põhitiimis saanud, on tulnud normaalselt välja. Kindlasti tahaksin rohkem mänguaega ja selle nimel töötan ma igapäevaselt, et saada endale suuremat rolli,” sõnas Kullamäe, kelle motoks Öttingeri klubi kodulehel on kirja pandud: “Parim viis oma tulevikku ennustada on ise oma tulevik luua.”

Esmaspäeval kerkis Kullamäe nimi üles seoses Saksamaal toimunud U19 liiga mänguga, kus Eesti noormees kogus ulmelised numbrid: 37,5 minutiga koguni 48 punkti (kahesed 8/20, kolmesed 5/11, vabavisked 17/20), 13 lauapalli, 5 korvisöötu ja 2 vaheltlõiget.

Tema sõnul on selline statistika tore, kuid tema eesmärgid on seatud tunduvalt kõrgemale: “Meeste vahel igapäevaselt treenimine ja mängimine annab kindlasti omavanuste sekka minnes eelise, kuna kiirused ja kehad on hoopis teised. Tore on küll omavanuste vastu palju punkte visata, kuid mul on ikkagi eesmärk hakkama saada just meeste vastu ja teenida mänguminuteid Bundesliigas!”

scroll to top