fbpx
Close

Eesti noorkorvpallur liitus Kaunase Žalgirise süsteemiga

-Kaunase Žalgiris logo | Foto: Siim Semiskar

-Kaunase Žalgiris logo | Foto: Siim Semiskar

KK Viimsi noorkorvpallur Rando Roose siirdus treenima ja mängima Leedu suurklubi Kaunase Žalgirise 2004. sünniaasta poiste tiimi. Seni Viimsi klubi eest nii noorte U18 meistrivõistlustel kui meeste Saku II liigas pallinud Roose hakkab Žalgirises mängima Leedu U17 meistrivõistlustel ja EYBL-i U17 turniiril.

Tase on seal väga hea, kuna 2019. aastal tulid Kaunase Žalgirise 2004. sünniaasta poisid EYBL-is võitjateks, kui finaalis alistati Moskva CSKA. 2020. aastal oldi liidrikohal, kui koroonaviirus hooaja enneaegselt katkestas.

Roose käis 2020. aasta oktoobris Žalgirise klubi juures testimisel ning sai kutse nende süsteemiga liituda. Koroonaviirus lükkas seda hetke edasi, aga veebruari lõpust alates on noormees Kaunases.

Roose hetke plaan on minimaalselt kaks aastat Žalgirise süsteemis korvpallitarkusi omandada. Selle õppeaasta lõpuni õpib noormees tehniliste vahendite abil senises koolis, kuid sügisest pole välistatud ka Leedu koolis õpingute jätkamine.

Basket.ee ülesandmislehe järgi 182 cm pikkuse Roose tänavune statistika KK Viimsi/TSK tiimis oli 7 mänguga keskmiselt 29,2 minutit, 6,6 punkti, 4 lauapalli, 2,9 söötu ja 1,4 vaheltlõiget. II liiga tiimis kogus ta 8 kohtumisega 20,5 minutit, 3,9 punkti, 1,5 lauapalli, 2 söötu ja ühe vaheltlõike.

scroll to top