fbpx
Close

Eesti noormängija koduklubi loobub Itaalia kõrgliigast; Joonas Riismaa: mulle võib see isegi sobida

Avatar
-Joonas Riismaa 3×3 korvpalli hooaja avaetapil Tallinnas | Foto: Siim Semiskar

Esmaspäeval teatas Itaalia kõrgliigaklubi (Serie A) Pistoia OrioOra, et ei jätka uuel hooajal Itaalia klubikorvpalli kõrgemas seltskonnas ning liitub esiliigaga (Serie A2). Klubi otsus mõjutab oluliselt ka Joonas Riismaa plaane, kel avaneb uuel hooajal võimalus mängida kahe liigataseme võrra kõrgemal.

Pistoia kodulehel andis klubi president Massimo Capecchi raske südamega meeskonnale ja toetajatele teada, et hoolimata jõupingutustest Pistoia fännid uuel hooajal kohalikule kõrgliigaklubile kaasa elada ei saa: “See oli väga valus ja keeruline otsus, mida üritasime viimase hetkeni vältida. Kuid ebakindlus tuleviku osas ning kitsas ajagraafik sundisid meid lõpuks ühe sammu tagasi astuma, et pikemas vaates tagada Pistoia korvpalli püsimajäämine”.

Koroonaviiruse tõttu pooleli jäänud hooajal Pistoia noortesüsteemi kuulunud ning Montale Libertas Basketi ridades neljandas liigas (Serie C Gold) mehetegusid teinud Joonas Riismaale võib klubi värske otsus hoopis kasuks tulla. Käesoleva aasta alguses Itaalia treenitud mängija staatuseni jõudnud 18-aastane noormees on täna klubikorvpalli mõistes täieõiguslik “itaallane” ehk ei lähe Serie A ning Serie A2 tasemel enam kirja kui välismängija, mis suurendab tema võimalusi end kõrgemal tasemel proovida.

Korvpall24.ee portaalile antud intervjuus rääkis 195-sentimeetrine ääremängija täpsemalt, kuidas klubi otsus tema edasist korvpallikarjääri mõjutab ning mismoodi valmistub juba algavaks hooajaks.

Itaalia meediast käis läbi uudis, et Pistoia läheb kriisi tõttu madalamale tasemele. Kas ja kuidas see Sind mõjutab?

Praegu on veel vara öelda, aga mulle võib see isegi sobida, kuna suure tõenäosusega saan seal järgmisel aastal Serie A2 tasemel mängida.

Palju Sul seal veel lepingut on? Ja kui suured raskused tiimil on? Või pigem ennetav käik, et igal juhul ellu jääda? 

Teoreetiliselt on mul leping veel kaheks aastaks, kui just kahe poole kokkuleppel ei soovi uut lepingut teha. Raskusi pole, rahad A2 tegemiseks on minu teada olemas. Loodeti hirmsasti natuke veel leida, et mängida Serie A-d, aga sellest ei tulnud midagi välja.

Kas Sina teadsid sellest võimalusest juba ammu ja oskasid oodata?

Mul oli sel suvel käes hetk, kus suure tõenäosusega oleksin Pistoiast lahkunud, kui nad oleks Serie A-d mänginud, sest plaan oli järgmisel aastal A2 mängida. Klubi otsuse järel taanduda esiliigasse, tekib mul hoopis võimalus jääda tuttavasse kohta ja mängida ikkagi seal soovitud tasemel.

Kui vaatasin kommentaare, siis kohalikud olid pigem vist pahased. Aga konkreetselt Sinu jaoks siis hea asjade käik. 

Kohalikud ikka lootsid muidugi kõrgemat taset, aga pole midagi teha.

Pistoia fännid olid Facebooki kommentaarides klubi suhtes päris teravad ja palju oli pettunuid, et loobutakse. Samas oli ka neid, kes said aru, et klubi päästmiseks on tegu ainuõige sammuga.

Oli sul teistest A2 klubidest juba mingit huvi ka ja võeti ühendust?

Teistest klubidest oli küll huvi, aga praegu on veel natuke vara, kuna siiamaani on paljud asjad järgmise hooaja osas lahtised ja rahaasjad pole paigas. Seetõttu proovitakse tiimide komplekteerimist edasi lükata. Ütleme nii, et agent tegeleb ja kindlalt ei ütle veel midagi, aga kõige tõenäolisemalt mängin Pistoias.

Serie A2 liiga tasemeks oled valmis? Kuidas ise tunned?

Ise usun küll, et A2 võiks olla järgmine loogiline samm ja see oleks liiga, kus ma võiksin saada väga korralike minuteid ning proovida ikkagi professionaalset korvpalli.

Kus ja kuidas suvel treenid? Saad korralikult valmistuda hooajaks?

Praegusel hetkel treenin korvpallikodus koos koondisega. Seega usun küll, et ettevalmistus hooajaks saab olema päris hea.

Joonas Riismaa hooaja ettevalmistuse kalendrisse kuulus ka mai lõpus aset leidnud 3×3 korvpalli Eesti meistrivõistluste avaetapp, kus noormees näitas oma võimeid nii U18 kui ka eliitsarjas.

scroll to top
Inline
Inline