fbpx
Close

Olulise verstapostini jõudnud Joonas Riismaa: võimalused kõrgel tasemel mängida suurenesid

Avatar
-Joonas Riismaa | Foto: Siim Semiskar

Itaalia kõrgliiga Serie A klubi Pistoia Basketi noortesüsteemi kuuluv Joonas Riismaa jõudis olulise teetähiseni, kui sai Itaalias treenitud mängija staatuse. Neli aastat Itaalia noorteliigades vajaliku arvu mänge kirja saanud 17-aastane Eesti noormees läheb nüüd kuni karjääri lõpuni Itaalias arvesse kui kohalik mängumees.

Ligi kahe meetri pikkune Riismaa lahkus Eestist 2016. aasta suvel, kui siirdus esmalt Siena Mens Sana Basketi akadeemiasse ning sealt 2018. aastal omakorda Pistoia Basketi akadeemiasse. Sel hooajal on Riismaa kandnud liidrirolli nii Pistoia U18 meeskonnas kui ka tugevuselt neljandas liigas ehk Serie C-s mängivas Montale Libertas Basketis. Itaalia U18 liigas on tema keskmised näitajad olnud 12,4 punkti, 7,2 lauapalli ja 2,6 resultatiivset söötu. Serie C-s on Riismaa kogunud keskmiselt 23,9 punkti, 9 lauapalli ja 2,3 korvisöötu, olles ühtlasi ka Toscana divisjoni parim korvikütt.

“Tõsi on, et sain täis oma 14. kohustusliku noorteliiga mängu ka sel hooajal. Pean tunnistama, et tegu on oodatud sündmusega, sest on väga hea omada võimalust mängida Itaalias kohalikuna, kuna see suurendab mu võimalusi mängida kõrgel tasemel. Hea omadus on, et see staatus ei kao kunagi ära, vahet pole, kus ma vahepeal mängin,” kommenteeris Riismaa Korvpall24.ee portaalile.

Kohaliku mängija staatus tuleb kasuks nii Serie A-s või esiliigas Serie A2, kus mõlemas on välismaalaste piirang. Riismaa koduklubi Pistoia on hetkel kõrgliigas 5 võidu ja 13 kaotusega 17 tiimi hulgas 15. positsioonil. “Kuna paberimajandusega läheb aega, siis veel sel aastal uus staatus mind pigem Serie A pingile veel ei aita. See asi jääb järgmiseid hooaegu ootama,” jäi märtsis 18-aastaseks saav Riismaa ise tuleviku suhtes rahulikuks.

Pistoia peab järgmise mängu Serie A-s eeloleval pühapäeval, kui võõrsil minnakse vastamisi Rooma Virtusega.

scroll to top
Inline
Inline