Eesti Ööjooks Kossuliigas algab play-off

RSK Tarvas I

RSK Tarvas lõpetas põhiturniiri teisel kohal | Foto: Ain Liiva

Eesti Ööjooks Kossuliigas lõppes sel nädalal põhiturniir ning järgmisel nädalal tehakse nii meistri- kui esiliigas algust veerandfinaalidega.

Meistriliiga põhiturniiri võitis RLV Massive meeskond, kes edestas napilt RSK Tarvas I meeskonda. Mõlemad kogusid 11 võitu ja 3 kaotust, kuid Rakvere võistkonnal oli kokkuvõttes vastasest punkt vähem, sest kaotuste hulgas oli ka 0:20 loobumiskaotus Väike-Maarja Päästekooli vastu, mille eest saadi 1 punkti asemel 0. Põhiturniiril kahe parema hulka jõudmine tagas mõlemale meeskonnale pääsu otse poolfinaali.

Põhiturniiri kolmandale kohale tõusid Kadrina Karud, kes viimase vooru otsustavas mängus alistasid lähirivaal Väike-Maarja Päästekooli 90:86. Veerandfinaalis tuleb Kadrina meeskonna vastaseks põhiturniiri kuues võistkond 1JVBr.

Kaotuse tulemusel põhiturniiril neljandaks kukkunud Väike-Maarja Päästekool läheb veerandfinaalis kokku viiendale kohale platseerunud Simuna Spordiklubiga.

Esiliigas oli viimase vooruni lahtine esineliku paremusjärjestus ning otsustavaks said kaks kõige viimast mängu.

Põhiturniiri võitis Ekonet Eesti, kes viimases voorus alistas suurelt 98:66 SK Aaspere. Haljalas toimunud kohtumises läksid külalised oma teed juba avapoolajal, mis võideti 54:31. Kolmandal veerandajal kasvatati edu veelgi ning kohtumise lõpuks oli vahe juba 32-punktiline.

Ekonet kogus põhiturniiri võitjana 13 võitu ja 3 kaotust, Aaspere meeskonna saldoks jäi 2 võitu ja 14 kaotust, mis andis 8. koha.

Põhiturniiri teise koha saatus oli kaalul Ilves Transpordi ja Simuna Ivaxi vahelises mängus. Väike-Maarja meeskond midagi juhuse hooleks ei jätnud ning alistas Ivaxi kindlalt 82:56.

Võit tõstis Ilves Transpordi põhiturniiri teisele kohale. Koos Sõmeruga koguti 12 võitu ja 4 kaotust, paremus omavahelistes mängudes viis Väike-Maarja meeskonna otse poolfinaali, Sõmeru jäi kolmandaks ning alustab veerandfinaalist.

Simuna Ivaxi saldoks jäi 10 võitu ja 6 kaotust, mis andis play-offiks neljanda asetuse vahetult SK KNT ees, kes kogus 9 võitu ja 7 kaotust.

Kuuendana pääses kohamängudele SK Vinni Tammede võistkond, kes kindlustas edasipääsu viimase vooru võiduga Rakvere Tööriistamarketi üle.

Veerandfinaalidega tehakse algust juba uuel nädalal, vastamisi lähevad (3.) Sõmeru – (6.) SK Vinni Tammed ja (4.) Simuna Ivax – (5.) SK KNT.

Mõlema liiga veerandfinaalide võitjad selguvad süsteemi „kahest parem“ kokkuvõttes, kusjuures esimene mäng toimub madalama asetusega meeskonna koduväljakul.

Eesti Ööjooks Kossuliiga hooaeg kulmineerub laupäeval, 5. mail Rakvere Spordikeskuses toimuva finaalpäevaga.