Raieste viskas Baskonia parimana 16 punkti, Valge ja Burgos alistasid tabeli teise

-Sander Raieste | Foto: Siim Semiskar

Hispaania korvpai madalamates liigades teenisid laupäeval Basket Navarralt valusa 76:78 kaotuse Sander Raieste ja Baskonia duubelmeeskond. Robert Valge ja Burgose duubelmeeskond olid võidukad, kui tabeli teise koha omanik Ha Zornotza tiim alistati koguni 88:71.

Baskonia kaotas avaveerandi seitsme punktiga, kuid poolajaks saadi ise sama suur eduseis kätte. Viimasele neljandikule mindi vastu seisult 56:52, aga 26:20 veerandaja paremusega teenis Navarra magusa võidu.

Sander Raieste teenis mänguaega 26 minutit ning viskas selle jooksul 16 punkti (vabavisked 1/3, kahesed 3/4, kolmesed 3/6). Tema nimele jäi ka 7 lauapalli, 2 korvisöötu, üks vaheltlõige. Negatiivse poole pealt tegi ta ühe pallikaotuse ja 5 isiklikku viga. Kristaps Gluditis oli paremuselt teine punktitooja 14 silma ja 8 resultatiivse sööduga. Võitjate eest viskas Kone Moussa 23 punkti, kes kogus ka 12 lauapalli.

Baskonia (11-15) jätkab tabelis 11. kohal, Basket Navarra (14-12) asub kuuendal kohal.

Burgose meeskond oli poolajaks vaid 5 punktiga ees, kuid asjad tehti selgeks kolmandal veerandajal, mis võideti 23:7. Zornotza oli viimasel kümnel minutil 22:18 parem, aga see neid enam kaotusest ei päästnud.

Robert Valge tõi omadele 27,5 mänguminuti jooksul 22 punkti (vabavisked 4/4, kahesed 6/12, kolmesed 2/6). Lisaks võttis ta 3 lauapalli, andis ühe korvisöödu ja tegi ühe vaheltlõike. Eestlase statistikasse jäi ka 2 isiklikku viga ning 5 pallikaotust. Mario Tobar Ruiz viskas võitjate parimana 31 punkti ja noppis 9 lauapalli. Kaotajatele tõi Duane Paul Morgan 22 silma ning 9 lauapalli.

Liigatabelis asub 16 meeskonna seas Burgose duubelmeeskond ehk Grupo De Santiago Automocion (10-16) kümnendal kohal. Ha Zornotza (24-2) on teisel kohal.