Montbrison kaotas viimase sekundi viskest, Oskarshamn ei saanud tabeli teisele vastu

-Maaja Bratka | Foto: Siim Semiskar

Prantsusmaa korvpalli naiste teises liigas pidid laupäeval Maaja Bratka ja Montbrison koduväljakul vastu võtma napi, 58:60 kaotuse Angersilt. Rootsi esiliigas jäid Janeli Lilleallik ja Oskarshamn 50:82 alla Helsingborg BBK-le.

Tasavägises mängus läks Montrbrison poolajale kolmepunktilises eduseisus, aga enne viimast kümmet minutit jäädi 44:47 tagaajaja rolli. 58:58 seisult olid võistkonnad minemas lisaajale, kuid rünnaku viimasel sekundil tabas otsustava lähiviske Soana Lucet ja jättis võidu külalistele.

Maaja Bratka viibis väljakul 35 minutit ning viskas selle ajaga 12 punkti (vabavisked 4/4, kahesed 4/8, kolmesed 0/4) ja võttis 8 lauapalli. Tema nimele jäi veel 2 korvisöötu, üks vaheltlõige, viskeblokeering ja 3 isiklikku viga. Patricia Bright tõi parimana 21 punkti ja 7 lauapalli. Vastaste eest viskas 20 silma Soana Lucet, kelle arvele jäi ka 7 lauapalli.

Montbrison (11-11) lõpetas põhiturniiri viiendal kohal, Angers (18-4) jäi teiseks. Play-offi ajakava pole veel selgunud.

Helsingborgi ja Oskarshamni vahelises mängus läksid võõrustajad poolajaks juba 51: 34 juhtima. Kolmas veerandaeg võideti lausa 17:4 ning viimane neljandik 14:12.

Janeli Lilleallik oli oma naiskonna parima, kes 34 minuti jooksul kogus 19 punkti (vabavisked 8/9, kahesed 4/8, kolmesed 1/4) ja 7 lauapalli. Lisaks andis ta 2 korvisöötu, tegi ühe vaheltlõike, kuid kaotas seitsmel korral palli ja tegi 2 isiklikku viga. Linn Norberg oli paremuselt teine punktitooja, kelle arvele jäi 12 silma. Võitjate resultatiivseimad olid võrdselt 15 punktiga Isabella Mousa ja Isabelle Finke.

Liigatabelis asub Oskarshamn (2-16) kaheksandal ehk viimasel kohal, Helsingborg (13-5) jätkab teisel tabelireal.