Hugo Toomi särav esitus pikendas G4S Noorteliiga võiduseeriat

-Hugo Toom | Foto: Siim Semiskar

Saku I liigas oli sel neljapäeval kavas kolm kohtumist, millest kahes olid võistlustules seni kaotuseta püsinud G4S Noorteliiga ja Eesti Maaülikool/SKARCON. Nimetatud meeskonnad ei alistunud ka seekord ning jätkavad hooaega “puhaste paberitega”.

G4S Noorteliiga – Tartu Kalev/Estiko 86:67 (19:20; 29:9; 24:12; 14:26)

Tasavägiselt kulgenud avaveerandi (19:20) järel tegi G4S meeskond seekord endiste meistriliigamängijateta (Marek Doronin, Silver Leppik, Robert Peterson) läbi ajanud Estiko vastu 23:3 vahespurdi, mille järel särasid tablool 1:55 enne poolaja lõppu numbrid 42:23. Selline vahe püsis esimese poolaja lõpuni (48:29) ning kasvas kolmandal veerandil isegi enam kui 30-punktiliseks (72:41). Tartlastele tõi viimasel neljandikul veidi leevendust kolmanda veerandi lõpust alates tehtud 19:2 spurt (74:58), kuid Hugo Toomi ja Kristofer Kajari korvid aitasid Noorteliiga võistkonnal turvalises eduseisus püsida ning turniiritabelis eduseisu kindlustada (3-0), Tartu Kalev/Estiko on nüüd tabelis kaheksas (1-2).

G4S Noorteliigat vedas 25 punkti, 7 lauapalli ja 4 vaheltlõikega Hugo Toom. Kasper Suurorg lisas 18 punkti. Kaotajate eest tegi Artur Liiv kaksikduubli (18 p, 11 lp), Ott Toomsalu tõi 13 punkti.

Tartu Ülikool/Kuremaa SK – Kadrina Karud 109:77 (28:20; 34:20; 24:16; 23:21)

Tartu Ülikooli spordihoones peetud matšis suutsid külalised Kadrinast väljakuperemeestele vaid mängu esimesed seitse ja pool minutit vastupanu osutada (14:20). Sealtmaalt alates ei saanud Andres Sõbra hoolealused kuni veerandi lõpuni ühtki punkti, Kristofer Veismann, Christofer Kalda ja Patrik Peemoti korvid vormistasid esimese neljandiku resultaadiks 28:20. Tartu hoog ei raugenud ka teisel veerandil, võõrustajate 22:0 vahespurdi järel lõpetas Kadrina punktipõua Allan Ehte tabav vabavise (36:21). Poolajavileks suutis ülikoolimeeskond vahet veelgi suurendada (62:40), kindlustades seda ka järgmisel veerandil (86:56). Mitmetele Tartu Ülikooli põhimeeskonna mängijatele toetunud Tartu Ülikool/Kuremaa SK hoidis sarnast vahet ka viimasel mänguperioodil, Patrik Peemoti kahepunktivise tõi tabloole lõppskooriks omade võitu tähistava 109:77.

Tartut vedas trio Hannes Saar, Patrik Peemot, Sverre Aav vastavalt 20, 18 ja 18 punktiga. Karude liider oli kaksikduubli teinud Hendry Engelbrecht (18 p, 12 lp), Dartrell Terell Moss lisas 15 ja Raimond Tribuntsov 14 punkti. Tartu Ülikool/Kuremaa SK asub nüüd turniiritabelis neljandal kohal (2-1), Kadrina (0-3 ) on viimane ehk 12.

Eesti Maaülikool/SKARCON – Tamsalu Los Toros/TALTECH 85:69 (25:26; 20:15; 22:15; 18:13)

Maaülikooli spordihoones peetud mängu esimene veerandaeg oli tõeline viskekontsert, perioodi lõpuks oli minimaalses eduseisus (26:25) Tamsalu meeskond. Teisel neljandikul tasavägine mäng jätkus, tabloo näitas mitut puhku viigiseisu (28:28 ja 32:32), võõrustajad suutsid eduseisu korraks kuuepunktiliseks kasvatada (45:39), kuid Marek Ojamäe vabavisked tõid külalised  poolajavileks sammu võrra lähemale (45:41). Viie-kuuepunktiline vahe väljakuperemeeste kasuks püsis pool kolmandast veerandist kuni Karl-Kristjan Karpini vabavisete ja Janar Aniste kolmese järel sulas Maaülikooli edu minimaalseks (54:53). Veerandi järelejäänud nelja ja poole minutiga läks kodumeeskond siiski oma teed (67:56). Eesti Maaülikool/SKARCON kontrollis mängu lõpuni välja ja sai kirja teise võidu (2-0), millega jagatakse tabelis 2.-3. kohta. Tamsalu Los Toros/TALTECH (1-2) asub 9. kohal.

Maaülikooli eest viskas Joosep Russak 25 punkti, Ken Karja arvele jäi 18 silma. Karl-Kristjan Karpin tõi Tamsalu poolel 16 punkti ja 8 lauda, Marek Ojamäe ja Janar Aniste lisasid 12.

Saku I liiga jätkub juba täna, kui kavas on kolm mängu.