Eesti U16 jätkas 31 punkti visanud Anna Gret Asi eestvedamisel EM-i kohamänge raske võiduga

-Eesti neidude U16 koondis | Foto: Siim Semiskar

Montenegros, Podgaricas toimuvatel U16 neidude B-divisjoni Euroopa meistrivõistluste kohamängudel 9.-12. oli Eesti koondis skooriga 60:56 parem Norrast.

Avaveerand kuulus napilt Norrale 14:13 ja poolajale siirduti samuti nende 24:23 eduseisus. Eestlannad pöörasid mängu enda kasuks kolmandal veerandajal, mis võideti 21:14, kuid vastased polnud veel lõppsõna öelnud.

Kolm minutit enne kohtumise lõppu olid norralannad teinud 15:5 spurdi ja nii ka juhiti 53:49. Seejärel tabas Anna Gret Asi kaugviske, Triiny Käämer lähiviske ning Marie Sepp lisas veelgi kolm punkti, millega oli Eesti 57:53 uuesti peal. Enne viimase minuti algust õnnestus Norral vahe vähendada minimaalseks, kuid jällegi vastas Asi kolmepunktiviskega, mis kindlustas kokkuvõttes Eestile neljapunktilise võidu.

Anna Gret Asi arvele jäi sellega koguni 31 punkti, kes kogus ühtlasi 5 lauapalli, andis 3 korvisöötu ja tegi 5 vaheltlõiget. Marie Sepp lisas 15 punkti, 6 lauapalli ning 2 korvisöötu ja vaheltlõiget. Norra resultatiivseim oli Maria Myklebust 17 punkti ja 8 lauapalliga.

Eesti koondisel on turniiril veel üks mäng jäänud 9. koha peale. Vastaseks tuleb Montenegro – Ukraina paari võitja.