Eesti U16 koondis alistas Balti matšil tugeva avapoolaja toel Leedu

-Eesti U16 koondis | Foto: Siim Semiskar

Esmaspäeval kodusel Balti matšil Rootsi koondist 103:44 võitnud Eesti U16 esindus jätkas võidukalt, kui Leedu eakaaslased seljatati skooriga 80:73.

Eesti asus avaveerandil 23:19 juhtima ja kasvatas poolajaks eduseisu 14 punktile. Leedukad alla ei andnud ning kolmanda veerandaja lõppedes oli nende jaoks kaotusseis üheksapunktiline. Viimane neljandik võideti samuti 20:18, kuid agressiivne kaitsemäng ja hea kaugvisete tabavus (10/21) olid Eesti relvaks, mille abil oldi vastasest kokkuvõttes seitsme punktiga paremad.

Markus Ilver kerkis Eesti poolelt parimaks 15 punktiga. Mait Peterson lisas 14 silma ja võrdselt 11 punkti tõid Ken-Martti Reinart (lisaks ka 8 lauapalli) ning Illimar Raiend (kogus veel 9 lauapalli). Leedu poolelt tõi Azuolas Tubelis 17 punkti. 15 silma lisasid Edgaras Preibys ja legendaarse Šarunas Marciulionise poeg Augustas Marciulionis.

Kolmapäeval kohtub Eesti koondis Lätiga, keda Leedu on Balti matši raames juba võitnud. Kõik kolm Balti võistkonda osalevad ka 10. augustil algaval A-divisjoni Euroopa meistrivõistlustel Novi Sadis.