fbpx
Close

Matthias Tass ja Saint Mary’s Gaels valmistuvad hooajaks ka Austraalias ja Uus-Meremaal

-Matthias Tass | Foto: Siim Semiskar

-Matthias Tass | Foto: Siim Semiskar

Sügisel oma debüüthooaega USA üliõpilasliigas NCAA alustav keskmängija Matthias Tass saab enne võistlusmängude algust tublisti reisida, kui Saint Mary’s Gaelsi meeskond siirdub kontrollturneele Austraaliasse ja Uus-Meremaale.

Augusti esimesel nädalal algav 12-päevane turnee algab Uus-Meremaalt ning edasi siirdutakse Austraaliasse – esmalt Melbourne’i, seejärel põigatakse läbi Tasmaania saarelt ning tuur lõpetatakse Sydney’s.

NCAA reeglite kohaselt tohib meeskond enne reisi teha kuni 10 ühistreeningut ning selle ajaga peab ennast kontrollmängudeks valmis saama.

Saint Mary’s korvpallimeeskonnast on peatreener Randy Bennetti käe all läbi käinud palju Austraalia mängijaid ning tänavu lisandus ka kaks uus-meremaalast. Uuel hooajal saab tiimis olema koguni viis austraallast, lisaks ka eestlane ja lätlane.

Rekordhooajal 2016/17 oli tiimis ühel hetkel seitse Austraalia korvpallurit ning aastatel 2009-13 esindas ülikooli ka NBA staar ning 2016. aasta NBA meister Matthew Dellavedova, kes 2012. aastal teenis WCC konverentsi parima mängija tiitli ja kelle särginumber 4 on ülikoolis külmutatud.

NCAA meeskonnad saavad ametlikult treeningutega alustada septembris ning põhiturniir läheb lahti 6. novembril.

Gaelsi peatreener Bennett on ülikooli veebilehele mõnda aega tagasi Tassi kommenteerinud sõnadega: “Matthias on väga mitmekülgne korvialune mängumees, kes tunneb ennast rünnakul mugavalt nii “pukis” selg ees kui perimeetril nägu ees tegutsedes. Tal on head käed ja korralik jalgade töö ning kõrge korvpallialane IQ. Me ootame väga teda oma ülikooliprogrammi.”

scroll to top