Eesti U16 koondis alistas tasavägises mängus ka Läti ja võitis Balti matši turniiri

-Eesti U16 koondis | Foto: Siim Semiskar

Kodusel Balti matšil Rootsi üle 103:44 ja Leedu vastu 80:73 võidu teeninud Eesti U16 koondis lõpetas turniiri puhaste paberitega, kui skooriga 82:78 seljatati ka Läti.

Kohtumist alustas paremini Läti, olles avaveerandi lõppedes 23:13 peal. Järgmisel kümnel minutil said eestlased end paremini käima ning poolajale mindi 35:36 kaotusseisus. Kolmanda veerandajaga asus Eesti juba ise kahe punktiga juhtima ning kui viimast neljandikku jäi mängida 4.12, oli eduseis 78:68.

Lõunanaabrid pääsesid siiski järk-järgult lähemale ja 32 sekundit enne mängu lõppu oli Eesti eduseis vaid 80:78. Lõpuhetkedel eksis kaugviskel Ricards Vanags ning vabavisked realiseeris Johannes Kirsipuu, mis andis kokkuvõttes Eestile magusa neljapunktilise võidu.

Eesti parimaks kerkis Kristen Kasemets 16 punktiga. Hugo Toom lisas 15 silma ja 8 lauapalli ning Johannes Kirsipuu viskas 14 punkti, kes kogus ka 10 lauapalli ja andis 7 korvisöötu. Vastaste resultatiivseim oli Kriss Helmanis 18 punkti ja 8 lauapalliga.

Kolm võitu teeninud Eesti teenis Balti matši turniirilt seega esikoha. Kaks võitu saanud Leedu platseerus teiseks. Neile järgnes Läti ning võiduta jäi Rootsi.