Eesti U16 pidi EM-il tasavägises mängus tunnistama Prantsusmaa paremust

-Joonas Riismaa | Foto: Siim Semiskar

Serbias Novi Sadi linnas toimuvatel A-divisjoni U16 Euroopa meistrivõistluste viimases alagrupimängus tuli Eesti koondisel leppida 57:66 kaotusega Prantsusmaa vastu. Eile alistati Itaalia 83:68 ja reedel oldi 76:66 paremad Gruusiast.

Eesti alustas kohtumist paremini ja läks 18:15 juhtima. Teise veerandaja võitsid aga kindlalt prantslased 17:7 ning poolajale läksid nemad ka seitsmepunktilises eduseisus. Kolmandal veerandajal õnnestus eestlastel siiski vahet vähendada ja otsustavale neljandikule mindi vastu seisult 45:48. Prantsusmaa ei lasknud siiski enam vastaseid lähemale ja Eestil tuli nii kokkuvõttes leppida üheksapunktilise kaotusega.

Joonas Riismaa tõi Eesti poolelt 12 punkti. Võrdselt 7 punkti said kirja Johannes Kirsipuu ja Ken-Martti Reinart. Prantsusmaa parim oli Yvan Ouedraogo, kes viskas 14 punkti ja kogus 15 lauapalli. Moussa Diabate lisas 12 silma ja 13 lauapalli.

Ülehomse veerandfinaali vastaseks saab Eesti endale C-alagrupi kolmanda võistkonna. Selleks võib olla Türgi (hetkel 2-0 võitude-kaotuste saldo), Horvaatia (1-1), Kreeka (1-1) või Saksamaa (0-2).