Eesti U16 poisid kaotasid BSBC turniiril ka põhjanaabritele

-Kris Killing ja Eesti U16 korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

Eesti kuni 16-aastaste poiste rahvuskoondis kaotas Tallinnas peetaval Balti mere maade karikaturniiril (BSBC) ka teise kohtumise, jäädes 52:80 (11:17, 19:17, 13:22, 9:24) alla Soomele.

Audentese Spordikeskuses peetud kohtumist alustasid paremini põhjanaabrid, kes võitsid avaveerandi 17:11. Seejärel tegi Eesti aga kolme minutiga 10:0 spurdi ning haaras juhtohjad enda kätte. Teine veerand kulges enamasti eestlaste juhtimisel, kuid poolajapausile mindi siiski neljapunktilises kaotusseisus 30:34.

Kolmanda veerandaja alguses jõuti Karl Markus Poomi kaugviske järel veel korraks ühe punkti kaugusele (35:36), kuid juhtima enam ei pääsetud. Enne viimast veerandit oli Eesti taga 43:56 ja lõpuks kärises vahe juba 28-punktiliseks.

Eesti parimad skooritegijad olid Karl Gustav Jurtšenko ja Karl Markus Poom, kes viskasid vastavalt 13 ja 12 punkti. Henri Veesaar lisas 6, Kaspar Kuusmaa arvele jäi 5 ning Patrick Malm ja Rando Roos said mõlemad kirja 4 punkti.

Soome resultatiivseim oli 19 punkti visanud Eino Pällijeff, kes hankis lisaks ka 9 lauapalli.

Turniiri viimases mängus läheb Eesti homme kell 15.30 vastamisi Läti koondisega, kes on samuti kaotanud mõlemad seni peetud kohtumised.

One Comment

1. Miks küll kiirete ja väikeste põtrade vastu meil seisid taas platsil aeglased latid?
    Treener võiks kohaneda nii mängu, kui vastastega, mitte olema kinni mingis fantaasias, et mul on pikad korvi all ja siis mõned keskmised ja siis väike ka. Platsil peaksid olema need, kes tahavad ja jõuavad. Surra ja nägusid teha ei ole platsil mõtet, selle asemel peaks trenni tegema, et kehalistest katsetest läbi saada, sest osad küll katseid ei läbiks.