Eestlased Itaalia madalamates liigades võidurõõmu ei tundnud, Erkmaa naasis väljakule

-Joonas Riismaa | Foto: Siim Semiskar

Läinud nädalavahetusel pidid kaotused vastu võtma nii Itaalia tugevuselt kolmandas liigas mängivate Hugo Erkmaa ja Arnold Miti kui ka astme võrra madalamal pallivate Kirill Koršunovi ja Joonas Riismaa koduklubid.

Hugo Erkmaa koduklubi Napoli Basket jäi pühapäeval võõrsil 69:79 (14:18, 19:22, 17:23, 19:16) alla Palermo Green Basketile.

Viimased kaks mängu vahele jätnud Erkmaa pääses väljakule 14 minutiks, kuid punktiarvet ta avada ei suutnud, visates mööda kaks kahepunktiviset ja ühe kolmese. Eestlase arvele jäi üks lauapall, 3 resultatiivset söötu ja üks isiklik viga. Tema vastu tehti samuti üks viga.

Napoli jätkab Serie B D-alagrupis 7. kohal, olles kogunud 16 võitu ja 10 kaotust.

Arnold Mitt ja Civitanova Marche Virtus kaotasid pühapäeval koduväljakul Ancona Stamura Basketile 67:71 (20:23, 13:21, 17:15, 17:12).

Algviisikus väljakule pääsenud Mitt 8 mänguminutiga ühtegi pealeviset ei sooritanud, kuid võttis ühe lauapalli.

Civitanova Marchel on nüüd kirjas 11 võitu ja 13 kaotust, millega langeti Serie B C-alagrupis 10. kohale.

Joonas Riismaa ja Montale Libertas Basket pidid laupäeval koduväljakul alla vanduma Firenze Olimpia Legnaiale 75:77 (14:17, 22:16, 19:19, 20:25).

Algkoosseisus alustanud Riismaa arvele kogunes ligi 29 minutiga 8 punkti (kahesed 1/3, kolmesed 2/8), 4 lauapalli, 2 resultatiivset söötu, 3 vaheltlõiget, 3 pallikaotust ja 2 isiklikku viga. Vastased tegid tema takistamisel 3 viga.

Kirill Koršunov ja Livorno Don Bosco jäid pühapäeval kodus 57:83 (17:19, 7:13, 16:29, 17:22) alla Aglianale.

Algviisikus alustanud Koršunov viibis väljakul 31 minutit, mille jooksul viskas ta 5 punkti (kahesed 1/7, kolmesed 1/3), võttis ühe lauapalli, sooritas ühe vaheltlõike ja tegi 2 isiklikku viga.

Livornol on nüüd kirjas 9 võitu ja 13 kaotust, millega hoitakse Serie C Toscana regioonis jätkuvalt 9. kohta. Samas regioonis mängival Montalel on ette näidata 8 võitu ja 15 kaotust, millega langeti 11. tabelireale.