fbpx
Close

Eestlastel oli USA-s must päev – neljast mängust saadi neli kaotust

Avatar
-Ron Arnar Pehka | Foto: Siim Semiskar

Eile hilisõhtul ja täna varahommikul käis erinevates USA üliõpilasliigades väljakul neli Eesti noorkorvpallurit, kes kõik said kirja kaotuse.

NCAA kõrgeimas divisjonis olid võistlustules Artur Konontšuki ja Taavi Jurkatamme koduülikoolid. Konontšuki kodumeeskond Southern Miss Golden Eagles kaotas sel nädalal juba teist korda Louisiana Tech Bulldogsile. Kui esmalt jäädi kodus alla 49:80, siis läinud öösel võõrsil 50:78. Jurkatamme kodumeeskond San Francisco Dons sai kolmanda kaotuse järjest, kui võõral väljakul jäädi 65:76 alla Portland Pilotsile.

Mõlemad eestlased sekkusid mängu pingilt. Konontšuk viibis platsil 17 minutit, mille jooksul kogunes tema arvele 2 punkti (kahesed 0/1, kolmesed 0/1, vabavisked 2/2), 3 lauapalli, üks vaheltlõige, 4 pallikaotust ja sama palju isiklikke vigu. Jurkatamm pääses väljakule 5 mänguminutiks, kuid punktiarvet avada ei suutnud, eksides kahel kahepunktiviskel. Tema arvele jäi üks lauapall ja üks isiklik viga.

San Francisco on sel hooajal kogunud 11 võitu ja kuus kaotust ning Southern Miss neli võitu ja 11 kaotust. Konverentsisisestes mängudes on mõlemal meeskonnal nüüd kaks kaotust.

NAIA teises divisjonis kaotas Ron Arnar Pehka kodumeeskond Trinity International Trojans võõral väljakul 71:72 Lincoln Lynxile.

Algviisikus alustanud Pehka sai mänguaega 31 minutit ning viskas selle ajaga oma meeskonna paremuselt teise korvikütina 15 punkti (kahesed 3/6, kolmesed 2/6, vabavisked 3/4). Eestlase arvele kogunes veel üks lauapall, meeskonna parimana 7 korvisöötu, üks vaheltlõige ja 3 pallikaotust, enne kui ta viie veaga pingile langes.

Sel hooajal on Pehka koduülikool võitnud 13-st mängust kolm, sealhulgas oma konverentsis kaheksast kaks.

NJCAA kõrgeimas divisjonis võõrustas Indrek Suneliku kodumeeskond Northwest Florida State Raiders külla sõitnud Gulf Coast State Commodoresi, kellele vannuti lõpuks kahe lisaajal järel alla 82:85. Mängu protokoll hetkel puudub.

Tegu oli Northwest Florida State’i hooaja esimese konverentsisisese mänguga. Kogu hooaja saldo on neil 12 võitu ja viis kaotust.

scroll to top
Inline
Inline