fbpx
Close

Emmanuel Wembi liigub Tartusse ja Tallinna Kalev toob asemele Uus-Meremaa hiiglase

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas Eesti poole peal hetkel 2 võidu ja 12 kaotusega viimasel kohal paiknev Tallinna Kalev/TLÜ on tegemas vangerdusi korvi all, kui senine tsenter Emmanuel Wembi siirdub Tartu Ülikool Maks & Mooritsa ridadesse ja asemele tuuakse 23-aastane Uus-Meremaa hiiglane Sam Timmins.

23-aastase ja 205 cm pikkuse keskmängija siirdumisest Tartusse on räägitud juba pikemat aega, kuid nüüd on Delfi sõnul liikumine ka teoks saamas. Nende ridade kirjutamise hetkel Wembi nime Tartu tiimi koosseisus liiga ametlikul kodulehel veel kirjas polnud.

Wembi kogus 14 liigamänguga Kalevi eest keskmiselt 20,8 minutit, 9,2 punkti, 6,7 lauapalli, 1,5 blokki ja 1 vaheltlõike. Kuigi numbriliselt oli statistika korralik, siis Wembi esitused olid väga ebastabiilsed ja noor mees jäi väga tihti hätta pick and roll kaitses.

Sam Timmins mängis lapsepõlves aktiivselt ragbit, kuid tegi juba 15-aastasena debüüdi Uus-Meremaa liigas NBL Otago Nuggetsi tiimis. Pärast mõnda aastat kodumaal pallimist ja seejuures ka raske jalavigastusega maadlemist liikus Timmins ookeani taha USA-sse, kus esindas aastatel 2016-20 Washingtoni ülikooli.

Washington Huskies’i korvpallimeeskonnas oli Timminsi jaoks kõige edukam tema teine hooaeg, kui ta 2017/18 kogus 34 mänguga keskmiselt 4,3 punkti ja 4,6 lauapalli. Viimasel kahel aastal tema minutit vähenesid ja neljandal hooajal kogus ta 31 kohtumisega keskmiselt vaid 7,9 minutit, 2 punkti ja 1,4 lauapalli.

Pärast kolledž karjääri lõpetamist naasis keskmängija kodumaale ning pallis nii Franklin Bullsi kui oma esimese koduklubi Otago Nuggetsi särgis. Bullsis olid tema keskmised numbrid 15 matšiga 10,9 silma, 7 lauapalli, 1,5 söötu, 1,5 vaheltlõiget ja 1,6 blokki.

Timmins on omal ajal aidanud Uus-Meremaa U18 3×3 korvpalli koondist 2015. aasta MM-il ning 2015. ja 2017. aastal on tsenter olnud Uus-Meremaa koondise kandidaadiks, kui valmistuti vastavalt Okeaania meistrivõistlusteks ja Aasia karikavõistlusteks.

Timminsi näol on tegemist tõelisest spordiperekonnast pärit mehega, kui tema isa mängis kõrgel tasemel rugbyt, ema tegeles netball’iga ja vanaema oli kuuekordne Uus-Meremaa meister odaviskes.

Tallinna Kalev/TLÜ korvpallimeeskond peab veel vana aasta sees ühe liigamängu, kui kolmapäeval võõrustatakse Sõle spordihoones Rakvere Tarvast.

Värsket verd! Tallinna Kalev/TLÜ korvpallimeeskonnaga liitub 211 cm pikkune keskmängija Sam Timmins.?

23 aastane…

Posted by Korvpallimeeskond Tallinna Kalev/TLÜ on Esmaspäev, 28. detsember 2020

scroll to top