Eric Schmalzi mehine mäng aitas Tamsalul teisel poolajal Balteco murda

-Eric Schmalz | Foto: Siim Semiskar

Meeste Saku I liiga jätkus kolmapäeval, kui peeti kaks kohtumist. Võidulisa teenisid Tartu Kalev/Estiko ja Tamsalu Los Toros/Taltech.

Tamsalu Los Toros/Taltech – Balteco 83:68 (16:22; 22:18; 27:13; 18:15)

Enne kohtumist võitude-kaotuste arvu poolest (3-2) samal pulgal olnud Tamsalu ja Balteco vaheline kohtumine alguses haaras initsiatiivi külalismeeskond, kes haaras esimese nelja mänguminutiga 10:3 eduseisu. Sander Viilup suutis võõrustajad järgi tuua ning ettegi viia (16:15), kuid veerandi lõpp oli Baltecol võimsam (16:22). Teise veerandaja esimese minutiga kasvatasid Kiur Akenpärg ja Erik Luts Balteco eduseisu 9-punktiliseks (16:25). Perioodi teises pooles oli Tamsalu viigini jõudnud (36:36), pikale pausile minnes oli ühe korvi võrra peal Balteco (38:40). Baltecol jätkus jaksu Tamsaluga pusida kolmanda veerandi keskpaigani (48:46), seejärel tegid väljakuperemehed 14:2 spurdi, minnes 14 punktiga juhtima. Sarnast eduseisu hoides tüüris Tamsalu meeskond kindlakäeliselt võidusadamasse.

Üleplatsimeheks kerkis Tamsalu mängija Eric Schmalz, kes viskas 22 punkti, võttis 7 lauapalli ja tegi 6 resultatiivset söötu. Võistkonnakaaslane Rait Tammet lisas 14 punkti ja 10 lauapalli. Balteco skooritegemise eest hoolitses Allar Leppind 14 silmaga, Kiur Akenpärg ja Erik Luts tõid kumbki 11 punkti.

Tamsalu (4-2) tõusis võiduga liigatabelis kolmandaks, Balteco (3-3) paikneb 9. positsioonil.

Tartu Kalev/Estiko – Paide Viking Window 77:62 (24:14; 15:19; 20:16; 18:13)

Õhtu teises kohtumises läks Tartu Kalev/Estiko koduväljakul vastamisi Rait Keerlese juhendatava Paide Viking Window meeskonnaga. Kodumeeskond näitas tabeli tippu kuulunud Paide vastu võimsat minekut, võites avaveerandi 24:14. Järgmisel veerandajal suutis head visketabavust näidanud Paide vahe ühekohaliseks vähendada (39:33). Paide ponnistused mäng võrdsustada (49:49) kandsid lõpuks vilja, kui kolmandat veerandit oli jäänud mängida 2.13, peale mida toimus nende poolt totaalne lagunemine ja Estiko 10:0 vahespurt tõi kolmanda veerandaja lõpuks tabloole 59:49. Endiste meistriliigamängijate Silver Leppikku, Robert Petersoni ja Gintaras Dalkega mehitatud Estiko võttis lõpuks veenva 77:62 võidu.

Võitjate parimaks osutus 16 punkti ja 11 lauapalliga Artur Liiv. 16 punkti kogunes ka Jano Kuntsi arvele. Paide poolel sai 16 punkti kirja Saamuel Rõigas, Rauno Nurklik panustas 12 punkti.

Paide (4-2) on vaatamata kaotusele turniiritabelis teisel kohal, Tarttu Kalev/Estiko (3-3) asub 8. tabelireal.