fbpx
Close

Janne Pulk: ma ei taha koondises enam pugeda selle taha, et olen noor

-Janne Pulk | Foto: Siim Semiskar

-Janne Pulk | Foto: Siim Semiskar

Sel nädalal uut EM-valiktsüklit alustava Eesti naistekoondise tagaliinis on esmakordselt sellise kaaluga mängudes juhtohjasid üle võtmas 19-aastane mängujuht Janne Pulk. Noor eestlanna on tänavusel hooajal kohe oma debüütaastal välismaal ennast Saksamaa Bundesliga hetke teises klubis Hannoveris pildile mänginud.

“Veidi veider oli välismaalt koondisesse tulla. Ma ei oska seda kirjeldada,” vastas neiu Korvpall24.ee portaali poolt esitatud legendaarsele küsimusele “mis tunne on?” Pulk jätkas: “Keegi küsis, kas ma olen Saksamaal sisse elanud. Nüüd, kui ma siia tulin, siis arvan, et olen sisse elanud küll, sest koju oli juba veider tulla.”

“Aga ma ootasin koondisemänge küll,” kinnitas Pulk entusiastlikult ja lisas, et kohanemine võtab veel veidi aega: “Trennis ütlesin paar väljendit inglise keeles. See tuleb nii automaatselt juba. Kindlasti on mõnus vahepeal koju tulla.”

Kas hooaja esimesed kuud Saksamaa kõrgliigas on midagi käegakatsutavat juba ka mänguliselt juurde andnud? “Eks mängulugemine ja mingite olukordade lahendamine ikka. Seal käib kõik sõrmenipsuga. Ei saa jääda ootama, et mis nüüd saab, peab kohe reageerima. Kui midagi läheb valesti, tuleb kohe uude olukorda minna. Treenerid saavad muutustest võib-olla rohkem aru kui tavavaataja.”

Koondise tagaliinis tuleb Pulgal ilmselt juba nüüd 19-aastasena võtta küllalt oluline roll. Kas neiu on ise selleks valmis? “Teadsin, et see küsimus tuleb,” naeris Pulk. Jätkas eestlanna juba tõsisemalt: “Ma ei taha enam pugeda selle taha, et olen noor. Võib-olla natuke veel saaksin, aga ma ise ei taha nii mõelda, et olen noor ja võin seetõttu veel eksida. Aga liidriroll ja välismaalt tulemine… arvan, et ei ole mõtet selle peale mõelda, sest siis on suurem tõenäosus mingi käkk keerata.”

Saksamaa Bundesliga peamiseks erinevuseks eelmiste aastate Eesti-Läti liigaga võrreldes peab Pulk ühtlast taset. 12 naiskonnaga liigas võivad tema sõnul kõik kõigiga mängida ja igale mängule peab minema 100-protsendilise keskendumisega. “Me ise alustasime hooaega underdogidena (eeldatavalt nõrgem võistkond – toim.) ja oleme praegu tabelis teised (seisuga 7-1 – toim.), siis see näitab, et igale mängule tuleb kõigil minna täiega panema. Kui kuskil lõdvaks lased, siis kohe karistatakse ära.”

Pulk on Hannoveris keskmiselt 24,3 minutiga kindlalt rotatsioonis sees ning senise seitsme kohtumisega on kirjas keskmiselt 11 punkti, 1,6 lauapalli, 1,1 söötu ja 1,6 vaheltlõiget. “Alguses oli endalegi üllatav, (et nii hästi läks) ja kas nii lihtsalt see käibki. Aga nüüd on minu numbrid veidi tagasihoidlikumad olnud. Ma ei muretse selle pärast, küll ma jõuan seal veel midagi rohkemat näidata,” oli Pulk enesekindel.

Koondise mängujuhi arvates sobib praegune kooslus hästi kokku ja täiendatakse üksteist nii platsil kui väljaspool. “Vanemad mängijad saavad aidata nooremaid ja arvan, et ka noorematel on kogenumatele midagi pakkuda. Midagi justkui teise nurga alt. Meil Hannoveris on tegelikult samamoodi mängijaid nii kahekümnendates kui kolmekümnendates eluaastates. Selline kooslus on päris hea.”

Eesti naiskond kuulub C-alagruppi koos Šveitsi, Venemaa ning Bosnia ja Hertsegoviinaga. Võõrsilmäng Šveitsi vastu algab neljapäeval kell 21:30 ning kodumäng TalTechi spordihoones pühapäeval kell 18:30.

scroll to top