Esiliiga: Soodla tõusis võidumängus kangelaseks, Tarvas võitis lisaaja trilleris Maaülikooli

-Madis Soodla | Foto: Siim Semiskar

Saku I liigas oli reedel töine õhtupoolik, kus väljakul käisid kaheksa meeskonda. Liiga liider RSK Tarvas võitis lisaajal põnevusmängus Eesti Maaülikool/Limitex autoklaaside meeskonda. Võidukad olid ka BC Kalev/Cramo I, KK Viimsi/Noto ja Betoonimeister/Tskk/SK Nord.

BC Kalev/Cramo I (3-7) vs Tartu Kalev/Estiko (6-5) 80:77 (20:27, 18:16, 18:17, 24:17). Kahe Kalevi vastaseisus said külalised Tartust 9:0 algedu ning võitsid avaveerandaja 27:20. Teise mänguperioodi keskel 13-punktiliseks paisunud kaotusseisu suutsid väljakuperemehed poolaja lõpuks viiele punktile kahandada. Kolmandal veerandajal pääses kodumeeskond Ardo Krassi korvist korraks ka 54:52 ette, kuid otsustavale neljandikule mindi siiski tartlaste 60:56 juhtimisel. Külalised hoidsid mõnepunktilist edu kuni mängu viimaste minutiteni. Seisul 71:75 võttis mängu enda õlgadele Madis Soodla, kes tõi viimase kahe ja poole minutiga kõik oma meeskonna 9 punkti. Esiliiga parima lauavõitleja 2+1 rünnak 4 sekundit enne kohtumise lõppu oligi mängu võidukorviks, sest Taavi Leetuse kolmeseüritus vilja ei kandnud.

BC Kalev/Cramo I suurim korvikütt oli viis kolmest tabanud Mario Polusk, kelle arvele jäi 22 punkti ja 6 korvisöötu. Madis Soodla arvele jäi 20 punkti, 10 lauapalli, 3 söötu ja 3 vaheltlõiget. Rauno Meerits lisas 16 silma (visked väljakult 6/8) ja 6 lauapalli.

Tartlaste tulemuslikeim Marten Järvik viskas 27 punkti, hankis 7 lauapalli, jagas 5 söötu ning sooritas 5 vaheltlõiget. Joosep Kivimäe panustas 13 silma ja 6 lauapalli. Artur Liiv tõi 12 punkti ja noppis 9 lauapalli.

RSK Tarvas (10-1) vs Eesti Maaülikool/Limitex autoklaasid (8-3) 105:101 (24:19, 17:15, 23:27, 23:26, 18:14). Turniiritabeli liider Tarvas võttis avaminutite 0:6 kaotusseisu järel jalad kõhu alt välja ning võitis mängu esimese vaatuse 24:19. Mihkel Kurg viis kolmesega kodumeeskonna teise veerandaja keskel 34:19 juhtima, kuid Maaülikool suutis end poolaja lõpuks mängu tagasi võidelda. Kolmandal mänguperioodil suurendasid väljakuperemehed taas edu kahekohaliseks (50:37), ent tartlased tabasid veerandaja viimase seitsme minutiga 6 kaugviset ning püsisid Tarva kannul. Neljandal veerandajal läks lahti nauditav punkt-punkti heitlus, mis kulmineerus normaalaja viimasel minutil vabavisete duelliga. Seisul 81:84 tabas Kristo Saage mõlemad vabavisked, millele omakorda vastas Joosep Russak. Maaülikooli mängijad saatsid 22 sekundit enne veerandaja lõppu Saage uuesti vabaviskejoonele ning mees ei eksinud (85:86). Järgmisel rünnakul eksis tartlaste poolel Kermo Normann ühel üritusel kahest ning Saage korv viis mängu lisaajale. Otsustaval viiel minutil 8 punkti visanud Saage langes küll minut enne lõpuvilet vigadega välja, kuid Erik Kaasiku vabavisked kindlustasid Tarvale raske võidu.

Kristo Saage kogus üleplatsimehena 31 punkti, 7 lauapalli, 6 söötu ja 5 vaheltlõiget. Renato Lindmets pani 22 punkti ja 13 lauapalliga kokku korralikku kaksikduubli. Võrdselt 14 silma tõid Janis Vahter (8 lauapalli) ja Ander Talu. Otsustavad vabavisked tabanud Erik Kaasik lisas 12 punkti.

Maaülikooli vedas Gert Kaldmäe 26 punkti ja 13 lauapalliga. Ott Sellis viskas 15 punkti ja hankis 5 lauapalli. Kermo Normann lisas 14 punkti, 8 lauapalli ja 3 vaheltlõiget.

KK Viimsi/Noto (7-4) vs G4S Noorteliiga (6-4) 89:65 (26:20, 24:15, 19:17, 20:13). Viimsi alustas uue aasta esimest mängu kodus kindlalt ning ladusa rünnaku toel juhiti poolajaks kindlalt 50:35. Ilma kahe põhimängijata G4S Noorteliiga ei leidnud ka teisel mängupoolel rohtu väljakuperemeeste ohjeldamiseks ning viimasele veerandajale mindi Viimi 17-punktilises eduseisus. Mängu lõppfaas möödus Viimsi jaoks hooaja kaheksanda võidu vormistamisena.

Kristjan Evart tõi Viimsi kasuks 27 punkti ja 9 lauapalli. Mihkel Allorg (5 lauapalli, 3 vaheltlõiget) ja Ralf Kompus tõid võrdselt 14 punkti. Gaspar Bibikov lisas 10 silma.

G4S Noorteliiga resultatiivseim oli detsembrikuu esiliiga parimaks mängijaks valitud Ran Andre Pehka, kes viskas 16 punkti, hankis 6 lauapalli ja tegi 3 vaheltlõiget. Illimar Raiendi arvele jäi 12 punkti ja 6 lauapalli. Oliver Suurorg panustas 10 punkti.

Betoonimeister/Tskk/SK Nord (3-8) vs KA Tallinna Kalev/TLÜ (9-2) 88:68 (21:23, 23:16, 18:15, 26:14). Hooaja esimeses omavahelises kohtumises 30-punktilise võidu võtnud kalevlased juhtisid kolme minuti järel 11:2. Külalised kosusid ning veerandaja lõpuks oli mängupilt tasakaalustunud. Alates teisest neljandikust võtsid initsiatiivi enda kätte Tiit Soku hoolealused ning poolaeg kuulus tulemusega 44:39 juba Betoonimeistrile. Sel hooajal kahvatult esinenud tiitlikaitsja tõrjus kolmandal veerandajal edukalt kõik kalevlaste katsed eduseisu haarata ning läks viimasele mänguperioodile vastu 8-punktilises eduseisus. Külaliste esimese seitsme minutiga tehtud 19:3 spurt otsustas lõplikult mängu saatuse ning tõi Betoonimeistrile tabelisse neljanda võidupunkti.

Võitjate poolel tõi Mihkel Klementsov 25 punkti ja hankis 6 lauapalli. Siim Laur lisas 19 silma (visked väljakult 8/12). Menhart Mardo kontosse kirjutati 15 punkti ja 5 lauapalli.

Tallinna Kalevi skoori eest hoolitses enim 16 punkti visanud Daniel Beilinson. Kiur Akenpärg tõi 15 punkti ja 4 korvisöötu. Marcus Merimaa lisas 11 silma ning Erik Luts 9 punkti ja 9 lauapalli.