Vene ja Gran Canaria pidid alla vanduma Baskoniale, Raieste tegi Euroliigas pingidebüüdi

Gran Canaria - Baskonia | Foto: EPA/Scanpix

Gran Canaria – Baskonia | Foto: EPA/Scanpix

Reedel läksid Euroliiga 18. voorus omavahel vastamisi Siim-Sander Vene koduklubi Gran Canaria Herbalife ja koduväljakul mänginud Sander Raieste leivaisa Baskonia. Tasavägise avapoolaja järel väljus kohtumisest siiski kindlalt võitjana Baskonia tulemusega 83:66 (16:23; 23:19; 16:9; 28:15).

Avapoolaeg kulges enamjaolt Siim-Sander Vene koduklubi taktikakepi all. Kuigi Baskonia läks kohtumist juhtima 2-0 ning uuesti 4-3, siis edasi haaras juhtohjad Gran Canaria ning hoidis neid kuni poolajavileni. Esimene poolaja suurimaks eduseisuks oli Gran Canaria poolelt 12 silma. Teise neljandiku lõpuks suutis Baskonia siiski vahet oluliselt vähendada ning puhkepausile mindi külaliste kolmepunktilisest eduseisust.

Kolmas veerandaeg kulges mõlema meeskonna jaoks üpriski punktivaeselt, kuid siiski Baskonia domineerimisel, lubades Gran Canarial visata kõigest 9 silma. Otsustaval neljandikul ei suutnud Gran Canaria enam väljakuperemeeste tempos püsida ning Marcelinho Huertase ja Ilimane Diopi eestvedamisel kasvatati lõppedu 17-punktilie.

Gran Canaria poolelt oli resultatiivseimaks 14 punkti visanud ja 5 lauapalli noppinud Ondrej Balvin. Siim-Sander Vene pääses väljakule otsustaval neljandikul viieks minutiks, kuid punktiarvet avada ei õnnestunud (kolmesed 0/1). Võitjate poolelt säras vanameister Marcelinho Huertas, kelle arvele kanti 24 silma ning 6 tulemuslikku söötu. Vincent Poirier lisas omalt poolt 20 punkti. Esmakordelt Euroliiga kohtumiseks üles antud Sander Raieste täna väljakule siiski ei pääsenud.

Siim-Sander Vene koduklubi langes tänase kaotuse järel liigatabelis 14. positsioonile, olles kogunud 6 võitu ja 12 kaotust. Võidereele naasnud Baskonia hoiab 8 võidu ja 10 kaotuse 8. positsiooni. Gran Canaria jaoks jätkub hooaeg 17. jaanuaril kui koduväljakul minnakse vastamisi liigatabeli liidri Fenrbachega (16-2). Baskonia läheb päev hiljem koduväljakul vastamisi Milano Armani (8-9) meeskonnaga.