Esiliigas oli veerandfinaalpaaride selgumisel põnevust viimase sekundini

-Siim Laur | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpalli Saku I liigas selgusid reedel play-off paarid. Betoonimeister/Tskk/SK Nord kindlustas 93:66 võiduga BC Kalev/Cramo I vastu põhiturniiri esikoha, Tamsalu/Los Toros/Karud meeskond teenis 107:77 võidu SK Torma Sport/Kuremaa Spordikooli üle. Tartu Kalev/Estiko oli napilt 99:98 parem KK Viimsi/NoTo tiimist ja Kohila SK/Webware teenis 86:65 võidu BC Tartu üle.

Betoonimeistril oli Kalev/Cramo duubelmeeskonnaga tükk tegu ja esimene poolaeg ka kaotati ühe punktiga. Kolmandal veerandajal tehti siiski korrektuurid ning mindi kümne silmaga ette. Viimane neljandik kuulus võõrustajatele lausa 28:11.

Siim Laur tõi võitjatele 26 punkti ning 6 lauapalli. Aleksander Kaaberma lisas 16, Tiit Talumaa ja Margus Klementsov vastavalt 14 ja 12 silma. Allar Leppind oli vastaste parim 18 punkti ja 10 lauapalliga ning Kauri Sild viskas 12 punkti.

Ühepoolne mäng oli Torma ja Tamsalu vahel, kui viimased võitsid avaveerandi koguni 41:11. Kodumeeskond suutis küll kaotusseisu vähendada 20 punktile, aga viimane neljandik kuulus taas Tamsalule 30:20.

Tõnis Peil oli Tamsalu parim 22 punktiga. Allan Ehte lisas 21 silma ja 6 korvisöötu. Võrdselt 12 punkti jäi Marko Kostapi ja Mihkel Mageri arvele. Kaotajate eest viskas Rene Sepp 17 punkti ja Danno Nool tõi omadele 12 silma.

Päeva põnevaimas vastasseisus asus Viimsi poolajaks Estiko vastu 16 punktiga juhtima. Tartu meeskond ei andnud alla ning kolmanda veerandajaga mängiti vahe kahele punktile. Kodumeeskond tuligi lõpuks kaotusseisust välja, olles viimasel veerandajal vastasest 23:20 parem, ja teenides kokkuvõttes magusa võidu.

Vägeva kaksikduubli tegi Estiko poolelt Artur Liiv, kes kogus 24 punkti ja 16 lauapalli. Marten Järvik lisas 22 ning Mihkel Allorg 17 silma. Silver Leppik sai samuti peaaegu kaksikduubli kirja, kui viskas 16 punkti ja andis 9 resultatiivset söötu. Viimsi parim oli Kristjan Evart 32 punktiga, Kaarel Traumann ja Kevin Sünd tõid mõlemad 22 punkti.

Viimases kohtumises sai Kohila Tartu vastu poolajaks 15-punktilise eduseisu kätte. Kolmanda veerandajaga suurendati vahet kuue punkti võrra ning meeskonnad mängisid viimase veerandaja 20:20 viiki.

Kohila resultatiivseim oli 18 punkti visanud Marek Ruut. Kaksikduubli tegi Erik Luts, kelle nimele jäi 16 punkti ja 11 lauapalli. Anton Batanov lisas 12 ja Hendrik Ruut 11 silma. Vastaste poolelt tõi Joonas Anton Jürgenstein 18 punkti. Patrik Peemot ja Patrik Saal lisasid vastavalt 14 ja 13 silma.

Põhiturniiri viimases mängus kohtuvad laupäeval tabeli eelviimane Kuressaare BC Hundid/ASSA ABLOY (3-18) ja kümnes võistkond BC Kalev/Cramo I (6-15), kuid selle mängu tulemus play-off kohti enam ei mõjuta. Veerandfinaalis lähevad vastamisi Betoonimeister/Tskk/SK Nord ja Kohila SK/Webware, Eesti Maaülikool/Limitex autoklaasid ja KK Viimsi/Noto, Tamsalu/Los Toros/Karud ja Tartu Kalev/Estiko ning Paide Viking Window ja G4S Noorteliiga II.

-Esiliiga tabel | Foto: basket.ee ekraanitõmmis