Esiliigast eurosarja: noore eestlase klubi alustas võiduga VTB liiga võistkonna üle

-Kiur-Thomas Vehmanen | Foto: Siim Semiskar

Kiur Thomas Vehmaneni koduklubi Kauhajoki Karhu Basket alustas teekonda FIBA Meistrite liiga põhiturniiri suunas edukalt, kui alistas esimese eelringi avamängus koduväljakul Valgevene korvpalli lipulaeva Minski Tsmoki 93:86 (24:18, 22:20, 20:26, 27:22).

Kauhajoki oli enamuse ajast eduseisus, kuid viimase veerandi keskel jäädi kuue punktiga taha (74:80). Mängu otsustavad minutit kuulusid siiski väljakuperemeestele.

Võitjate parim punktitooja oli Okko Järvi, kes viskas 26 silma. Minski Tsmoki poolelt vastas ameeriklane Dominez Burnett samuti 26 punktiga. Endine Kalev/Cramo mängija Branko Mirkovic viskas 17 silma, teine ekskalevlane Maksim Salaš isiklikku punktiarvet avada ei suutnud.

Sel suvel Eesti esiliigast Soome meisterklubisse siirdunud Vehmanen kuulus küll Kauhajoki koosseisu, kuid platsile ei pääsenud.

Korduskohtumine peetakse reedel algusega kell 19.00 Minskis. Teises eelringis ootab paari võitjat ees Poola klubi Toruni Twarde Pierniki ehk sponsorinime järgi Toruni Polski Cukier.