Esimese võidu teeninud Lass ja Duquesne otsustasid mängu saatuse juba avaveerandil

-Kadri-Ann Lass | Foto: Siim Semiskar

USA üliõpilasliigat NCAA-d kahe kaotusega alustanud Kadri-Ann Lass ja Duquesne Dukes teenisid läinud öösel oma hooaja esimese võidu, kui kodusaalis alistati Mount St. Mary’s Mountaineers sisuliselt juba avaveerandil 73:64 (27:4, 11:14, 16:24, 19:22).

Duquesne alustas hooaja esimest kodumängu suurepäraselt, kui seisult 7:4 tehti avaveerandi lõpuni 20:0 spurt. Mount St. Mary’s suutis iga järgneva neljandikuga kaotusseisu vähendada ja viimasel veerandajal kahanes vahe korraks 6 punktile (56:50), kuid sellest lähemale külalised ei jõudnud.

Algkoosseisus alustanud Lass viibis väljakul 22 minutit, mille jooksul viskas 9 punkti (kahesed 2/7, kolmesed 1/2, vabavisked 2/4). Lisaks võttis eestlannast ääremängija 5 lauapalli, andis ühe korvisöödu, pani ühe bloki ning tegi 2 pallikaotust. Kohtumise resultatiivseim oli Mount St. Mary’s mängija Jatarrikah Settle 19 punktiga.

Järgmise NCAA kohtumise peavad Lass ja Duquesne pühapäeval, 18. novembril, kui võõrsil mängitakse Toledo Ülikooli naiskonnaga.