fbpx
Close

Fantaasia Fred liidrit üllatada ei suutnud ning jätkab liigatabeli alumises pooles

-Hassan Whiteside | Foto: USA Today Sports/Scanpix

-Hassan Whiteside | Foto: USA Today Sports/Scanpix

Fantaasialiigas on nüüdseks mängitud neli vooru ning kuigi liigatabelis on tiimide vahel tekkinud märgatavad vahed, ei ole kõik meeskonnad oma mängumootorit veel käima saanud. Kellel pole vedanud kalendriga, kellel põhimeeste tervisliku seisundiga, kuid õnneks on suurem osa hooajast jätkuvalt ees. Fredi meeskond, keda kalender on siiani soosinud, ootab kannatlikult kahe-kolme põhimehe naasmist.

Neljandas voorus sai Fredi kalendriõnn otsa ning vastu tuli võtta 2-7 kaotus liiga suveräänselt liidrilt The Trumps`ilt. Positiivse poole pealt suutis Fred esmakordselt sel hooajal saada võidupunkti visketabavuse kategoorias, mis oli esimestes voorudes meeskonna tõsine murekoht. Rõõmu valmistas ka vabavisketabavus (80,3%), kuid selles valdkonnas oli vastane nädala lõpuks pisut parem (81,3%). Mängijatest tegi Fredi südame soojemaks Jamal Murray 48-punktine sooritus nädala alguses ning vigastusest taastunud Derrick White`i edukas naasmine tööpostile San Antonio Spursi algviisikus.

Vooru kesksemates kohtumistes alistas Tartu Kavalerid (2.) 6-2-1 BC Reignmani (5.), kusjuures viigiliseks kujunenud blokkide kategoorias said Kavalerid otsustava bloki nädala viimase mängu viimasel rünnakul, kui Tyson Chandler kustutas lõpusireeniga Trae Youngi viske ning ühtlasi ka Atlanta Hawksi võidulootuse Los Angeles Lakersi vastu. Tallinna Torm (2.) jäi 2-7 alla S*ta Kottidele (10.) ning seisule vastavalt langes ka tema üldtabelikoht teiselt seitsmendaks.

Kumulatiivset tugevust näitavas roto-formaadi edetabelis on Fred nädalaga kaotanud 3,5 punkti, kuid on tõusnud Legacy-ga jagama eelviimast kohta. Jätkuvalt on Korvpall24.ee suurimaks punktiallikaks pallikaotused (2. koht ehk 19 punkti), 10 punkti lisandub ka söötudest ja oluliselt paranenud vabavisketabavusest.

Kui mängitud on neli vooru, jätkab liidrikohal juba eelmainitud The Trumps, kes edestab Tartu Kavaleride tiimi 5 võidupunktiga. Tugevad tõusud tabeli ülaossa on viimase nädalaga teinud SANDWICH OF MATT BONNER (7. kohalt kolmandaks) ja S*ta Kotid (10. kohalt neljandaks). Fredi meeskonna kategooriate võiduprotsent on langenud esimest korda alla viiekümne ning Korvpall24.ee jätkab 13. kohal.

Spordis, niisamuti fantaasiaspordis, pole kunagi midagi kindlat, kuid sportlasel on võimalik viia eksimuste arv minimaalseks, suurendades sellega võidu tõenäosust. Alati võib juhtuda miskit ootamatut, näiteks rebeneb ujumistrikoo, lagunevad iluuisud või ebaõnnestub hea soorituse järel tehtud salto. Fantaasiakorvpallis võib ühe mänedžeri õnnetus osutuda teise võimaluseks, kui viimase strateegiaks on “investeerimine” vigastatud mängijatesse. Sellisel ettevõtmisel on loomulikult suurem riskikoefitsient, kuna mängija vigastus võib osutuda esialgsest diagnoosist tõsisemaks ning taastusaeg venida oluliselt pikemaks. Samas on kannatlikel mänedžeridel, kes hooaja algfaasis nimetatud strateegiat rakendavad, kevadel üks või mitu lisakäiku juures. Kindlasti peab arvestama investeeringu ajalist faktorit, sest 4-5 kuuline ooteaeg ei pruugi olla mõne mängija hoidmiseks mõistlik.

Draftis vigastatud Lauri Markkaneni ja Derrick White`i valinud Fred on üritanud mängijate turult leida veel väärtust, kes neile pandud lootust hiljem õigustaksid. Tänaseks juba poole mängijate hankimiseks eraldatud 100$-lisest eelarvest mängu pannud Fred näeb oma investeeringute vilju arvatavasti paari nädala kuni kuu aja jooksul, kui vigastusest taastub JaMychal Green. Eelmise nädala valikuteks osutusid Wilson Chandler, kellest võib kujuneda Philadelphia 76ersi algviisikumees ning Jonathon Simmons, kelles Fred näeb hooaja edenedes suuremat potensiaali.

Värskes mängijate TOP-is on liidriks tõusnud Indiana Pacersi täht Victor Oladipo. LeBron Jamesi järel esikolmikusse tõusnud Paul George`i tõusu taga on kindlasti Russell Westbrooki (100. koht!) vigastusest tingitud eemalolek viimastes mängudes. Ahhetamapanevate sooritustega sai möödunud nädalal hakkama Miami Heati keskmängija Hassan Whiteside (64.), kes oli lähedal haruldasele kolmikduublile (punktid, lauapallid, blokid). Tema 29 punkti, 20 lauapalli ja 9 blokeeritud viset San Antonio Spursi vastu ei jäänud ainsaks sähvatuseks. Kaks päeva hiljem korjas 213-centimeetrine mängumees Indiana vastu 20 lauapalli ning jagas 4 kulpi. Viimase kolme mänguga on Whiteside hankinud muljetavaldavad 54 lauapalli (keskmine 18) ning blokeerinud 17 pealeviset (keskmine 5,7).

Algavas mänguvoorus kohtub Korvpall24.ee hetkel viiendal positsioonil oleva We Love T*ts`i nime kandva meeskonnaga. Eelmises voorus just Whiteside`i kangelastegusid taluma pidanud tiimi põhilisteks jõududeks on äsja klubivahetusega ametis olevad Jimmy Butler ja Robert Covington ning mitmekülgsed pikad Kyle Kuzma ja Paul Millsap. Neljanda vooru tulemuste võrdluses oleks Fred tulevasele vastasele 3-6 alla jäänud.

Fantaasia Fred on Korvpall24.ee toimetuse poolt loodud tegelane, kes osaleb NBA fantaasiakorvpalli liigas ning kajastab iganädalaselt enda meeskonna käekäiku. Eesmärgiks on tuua fantaasiakorvpalli maailm portaali lugejaile lähemale ning juhtida hooaja käigus tähelepanu olulistele nüanssidele. Rubriiki lähemalt tutvustava loo leiab siit.

scroll to top