GBA U19 võistkond pääses Tšehhis eestlaste heade esituste toel finaali

-Mark-Andreas Jaakson | Young Guns GBA Invitational 2019

Tšehhi U19 vanuseklassi meistrivõistluste poolfinaalis alistas neljale eestlasele koduklubiks olev Get Better Academy ehk GBA Europe täna BCM Prostejovi Orli 97:81 ning jõudis finaali.

GBA Europe kaotas avaveerandi küll 23:29, kuid juhtis poolajaks 54:51 ja kolmanda neljandiku lõpuks juba 77:64.

Algviisikus alustanud Mark-Andreas Jaaksoni arvele kogunes 33 mänguminutiga 19 punkti (kahesed 6/10, kolmesed 1/2, vabavisked 4/5), 8 lauapalli, 2 resultatiivset söötu, üks vaheltlõige, 3 pallikaotust ja üks isiklik viga. Vastased tegid tema takistamisel 7 viga.

Pingilt sekkunud Artur Konontšuk viibis väljakul 26 minutit, mille jooksul viskas ta 15 punkti (kahesed 7/12, kolmesed 0/3, vabavisked 1/3), võttis 11 lauapalli, jagas kaaslastele 3 resultatiivset söötu ja tegi ühe isikliku vea. Tema takistamisel tegid vastased 5 viga.

Andre Loigu pääses väljakule veidi enam kui minutiks ning sai selle jooksul kirja vaid ühe pallikaotuse.

Karl Gustav Paloots kuulus küll GBA koosseisu, aga platsile ei saanud.

Jaaksonist ja Konontšukist rohkem viskas GBA kasuks punkte ainult Seikou Sisoho Jawara, kes oli 27 silmaga üleplatsimees. Vastaste resultatiivseim oli 24 punkti visanud Juraj Palenik.

Finaalis läheb GBA homme vastamisi Praha USK järelkasvuga.