Györi Ülikool tegi vigade paranduse ja võitis kindlalt ”euromulli” teise kohtumise

-Kadri-Ann Lass #7 ja Györi Ülikool korvpallinaiskond | Foto: Women's Basketball Club Győr Facebook

-Kadri-Ann Lass #7 ja Györi Ülikool korvpallinaiskond | Foto: Women’s Basketball Club Győr Facebook

Teisipäeval algas naiste EuroCupi alagrupiturniir. Kõikide alagruppide kohtumised mängitakse ühe grupiliikme kodusaalis ”mullis”. A-alagrupi mängud BC Prometey, Kayseri Bellona, KSC Szekszardi ja Györi Ülikooli osaluses peetakse Ungari linnas Györis. Kuna teisipäeval kaotasid A-alagrupi võõrustajad, kelle rivistuses mängib ka Kadri-Ann Lass, Kayserile, on edasipääsuks vajalik võita järgmised kaks kohtumist. Esimese sammuga saadi täna ideaalselt hakkama alistades BC Prometey suurelt 83:56 (26:16, 23:19, 17:6, 17:15).

Suurele võidule pani Györi Ülikool hea vundamendi esimese veerandiga, mis võideti seisuga 26:16. Teise perioodi jooksul venitati vahe paari punkti võrra pikemaks ning poolajapausile suunduti seisul 49:35. Võõrustajate poolelt oli selleks hetkeks endise WNBA mängija Beatrice Mompremieri arvel juba 20 punkti. Teine poolaeg mängu muutust ei toonud ning Kadri-Ann Lassi koduklubi suutis oma lootused alagrupist edasi pääseda elus hoida.

Györi Ülikooli punktide viskamine toetus suuresti neljale pallurile. Beatrice Mompremieri arvele jäi mängu lõpuks 24 silma. Talle järgnesid Debora Dubei 16, Virag Weninger 13 ning Agnes Torok 10 punktiga.

Eesti koondislane Kadri-Ann Lass teenis mänguaega veidi üle 14 minuti. Kuigi punktid jäi viskamata, noppis eestlanna ühe lauapalli, andis 2 korvisöötu ja pani ühele vastaste viskele katuse peale.

Ukraina klubi vedas Tyrone Mosby 19 silmaga. Kahekohalise punktisummani küündisid ka Vita Horobets ja Oksana Mollova vastavalt 12 ja 10 punktiga.

Alagrupi teises kohtumises võitis KSC Szekszard Kayseri Bellonat seisuga 88:71. Juba täna õhtul kohtub Györi Ülikool otsustavas kohtumises Szekszardiga.