Tass kerkis võidumängus meeskonna parimaks, Jurkatamm oli lähedal kaksikduublile

-Matthias Tass | Foto: AFP/Scanpix

USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis mängivatest Eesti korvpalluritest käisid läinud öösel väljakul Matthias Tass ja Taavi Jurkatamm. Mõlemad eestlased tegid suurepärase esituse ning aitasid oma meeskonnad võidule.

Matthias Tass tegi oma tänavuse hooaja parima mängu, kui tema kodumeeskond Saint Mary’s Gaels alistas võõrsil 65:61 Loyola Marymount Lionsi. Avapoolaja 26:24 võitnud Saint Mary’s teisel poolajal eduseisu kordagi ei loovutanud, kuigi Loyola Marymount jõudis veel minut enne lõppu kolme punkti kaugusele.

Algviisikus alustanud Tass viibis väljakul 27 minutit ja tõi selle ajaga oma meeskonna parimana 18 punkti (kahesed 8/13, kolmesed 0/2, vabavisked 2/4). Eestlase arvele kogunes veel kaks lauapalli, kaks korvisöötu, üks vaheltlõige, kaks blokeeritud viset ja üks pallikaotus, enne kui ta viie veaga pingile langes. Vigastust raviv Leemet Böckler võitjate poolel väljakul ei käinud.

Taavi Jurkatamme kodumeeskond San Francisco Dons alistas võõral väljakul 73:50 Santa Clara Broncose. Kui esimese 20 minuti järel juhtis San Francisco vaid 23:21, siis teine poolaeg võideti lausa 50:29.

Algviisikusse kuulunud Jurkatamm veetis platsil 29 minutit, mille jooksul viskas ta kaheksa punkti (kahesed 1/2, kolmesed 2/3, vabavisked 0/1), hankis mängu parimana 11 lauapalli ja andis ühe resultatiivse söödu. Lauapallide arv tähistab Jurkatamme ülikoolikarjääri parimat tulemust. Lisaks jäi tema arvele kaks pallikaotust ja kolm isiklikku viga.

Saint Mary’s teenis NCAA lääneranniku konverentsis kolme kaotuse kõrvale esimese võidu, mis annab tabelis kaheksanda koha. Kokku on tänavu võidetud 10 ja kaotatud viis kohtumist. San Francisco hoiab samas konverentsis nelja võidu ja kolme kaotusega viiendat kohta, kogu hooaja saldo on neil 10 võitu ja seitse kaotust.

Eesti aja järgi laupäeva öösel vastu pühapäeva kohtuvad eestlaste meeskonnad omavahel.