fbpx
Close

Henri Drell saab Pesaros endale nimeka meeskonnakaaslase

Avatar
-DeJuan Blair | Foto: AP/Scanpix

Itaalia kõrgliigaklubi Pesaro teatas esmaspäeval oma sotsiaalmeediakanalite vahendusel, et uueks hooajaks on korvi alla palgatud endine NBA mängumees DeJuan Blair. Teatavasti siirdub just Pesarosse ka meie korvpalli tulevikulootus Henri Drell.

30-aastane ja 206 cm pikkune tsenter/suur äär võeti NBA draftis 2009. aastal 37. valikuna San Antonio Spursi eest ning kohe oma debüütmängus kogus noormees kaksikduubli, tõustes sellega Spursi ajaloos legendaarsete David Robinsoni ja Tim Duncani kõrvale.

Oma NBA karjääri tipu saavutas Blair hooajal 2011/12, kui tõi 64 kohtumisega keskmiselt 9,5 punkti ja 5,5 lauapalli. Lõpuks ka Dallases ja Washingtonis mänginud mees sai NBA-s kirja 424 põhiturniiri ja 42 play-off mängu ning tõi keskmiselt 6,8 punkti ja 5,1 lauapalli.

Pärast unistusteliigast lahkumist on Blair pallinud NBA tütarliigas ning lühikest aega ka Hiina kõrgliigatiimis Nanjing Monkey Kings. Ka Euroopa kogemus on mehel kusjuures olemas, kui 2011. aasta NBA lokaudi ajal pallis ta umbes kuu aega ja kuus kohtumist Venemaa tiimis Samaara Krasnõje Krõlja.

Pesaro meeskond on vaikselt komplekteerimisega edenenud ning tiimis on hetkeseisuga lisaks Blairile alustamas veel kaks ameeriklast, mõlemad 23-aastased – 201 cm pikkune äär Zach Thomas ja 191 cm pikkune tagamees Jaylen Barford. Esimene neist tuleb Belgia meistriliigast ja teine NBA tütarliigast G-League.

Tagaliinis võtab koha sisse ka samuti 23-aastane serblane Vasilije Pušica ja alles 19-aastane Kameruni äär Paul Eboua, kes astub edasi Itaalia esiliigast. Kui Blair ja üks vähetuntud itaallane välja jätta, siis ülejäänud koosseis ongi Pesarol hetkel mehitatud 19-23-aastaste palluritega.

scroll to top
Inline
Inline