Henri Drelli juhtimisel Valgevene alistanud Eesti pääses U18 EM-il poolfinaali

-Henri Drell | Foto: Siim Semiskar

Makedoonias Skopjes toimuvatel B-divisjoni U18 Euroopa meistrivõistluste veerandfinaalis teenis Eesti koondis 78:60 võidu Valgevene üle.

Avaveerand kuulus Eestile 18:9 ja poolajale mindi 40:29 eduseisus. Valgevene suutis kolmandal veerandajal vahet aga vähendada ja viimane neljandik algas Eesti 53:47 juhtimisel. Järgneva kümne minutiga viskasid eestlased 25 punkti Valgevene 13 vastu ning sellega saadi kindel 18-punktiline võit kirja.

Henri Drell kerkis üleplatsimeheks 25 punktiga. Mark-Andreas Jaakson lisas 15 silma, Hendrik Eelmäe tõi 11 punkti ja 8 lauapalli. Erki Kuhi toetas omasid 10 punktiga. Vastaste parim oli Dzmitry Ryuny 16 punktiga.

Laupäevases poolfinaalis läheb Eesti vastamisi Hollandi koondisega. Teise poolfinaalpaari moodustavad Belgia ja Sloveenia.