Hito alistas teise liiga põnevusmängus seni kaotusteta Terminal Oili

-Edvard Trumm | Foto: Siim Semiskar

Saku II liigas toimus kolmapäeval kaks B-alagrupi kohtumist.

KK HITO/BC Karjamaa (5-1) sõitis Tartusse, kus mindi vastamisi seni kaotuseta Terminal Oiliga (2-0). Ootuspäraselt põneva lahingu võitsid külalised 89:85 (17:29, 28:18, 20:14, 24:24).

Avaveerandi tosina punktiga võitnud kodumeeskond jäi teises setis tänu külaliste 16:1 spurdile 3-punktilisse kaotusseisu, kuid suutis siiski poolajaks napi edu säilitada. Kolmandast neljandikust alates võttis HITO kerge initsiatiivi endale ning hoidis väikest eduseisu kuni otsustavate minutiteni. Kui mängida jäi 3:07, viigistas Jörgen Õiguse neljas kolmene mänguseisu 82:82. Külaliste kahele korvile vastas Raido Raudsepp kolmesega ning viimast minutit alustati HITO 86:85 juhtimisel. Mängu otsustava korvi viskas 32 sekundit enne lõpuvilet Kaarel Laanemets, kelle neljas tabav kolmene tõi tabloole lõppskoori. Terminal Oil kaotas ründelaua 9:20, millest külalised said 25 teise võimaluse punkti.

Ühtlaselt skoori teinud HITO tulemuslikeimaks tõusiski võiduviske tabanud Kaarel Laanemets, kelle arvele jäi 18 punkti (kolmesed 4/10). Võrdselt 15 silma lisasid Margo Tali (kolmesed 5/9, 6 lauapalli, 9 söötu) ja Urmet Roosimägi (7 lauapalli, 4 söötu). Kaksikduublid said kirja Edvard Trumm (13 punkti, 16 lauapalli) ja Henry Tammann (13 punkti, 10 lauapalli). Viimased noppisid kahe peale koguni 12 ründelauda.

Raido Raudsepp tõi Terminal Oili kasuks 22 punkti ja jagas 5 söötu. Jörgen Õigus toetas meeskonda 20 silma (kolmesed 4/9) ja 4 sööduga. Erki Saks oli lähedal kaksikduublile, kogudes 11 punkti, 9 lauapalli ja 3 söötu.

Võrumaa (4-2) võttis kodus vastu BC Narva (1-3) ning sepistas suure 104:62 (27:16, 28:14, 19:10, 30:22) võidu. Kodumeeskond juhtis avapoolaja järel 55:30 ning ei lasknud külalisi kordagi mängu tagasi. Kõikides statistilistes näitajates Narvast parem olnud Võrumaa teenis mängu lõpuks koguni 40 vabaviset, millest koguti 26 punkti. Külalised olid hädas kaugvisetega (5/30 ehk 17%), samuti kogunes nende arvele 25 pallikaotust.

Fredi Parker vajas Võrumaa parimana 25 punkti, 10 lauapalli ja 4 söödu kogumiseks 21 minutit. Andre Treial (5 lauapalli, 3 vaheltlõiget) ja Martin Kulberg (5 vaheltlõiget) tõid kumbki 16 silma. Mirko Märdimäe arvele jäi 15 punkti (visked väljakult 6/7) ja 5 lauapalli. Kaidar Taal (7 lauapalli, 8 söötu, 5 vaheltlõiget) ja Veiko Maidla jõudsid samuti kahekohalise punktiskoorini.

BC Narvat vedas Vadim Gurjanov 21 punktiga. Dmitri Nazarov lisas 11 silma ja 8 lauapalli, Aleksei Stonoginilt 9 punkti, 7 lauapalli ja 4 söötu.

Teine liiga saab jätku reedel, kui KK HITO/BC Karjamaa (6-1) kohtub kodus Eesti Maaülikool/Ülenurme (3-3) meeskonnaga.