Jurkatammelt võidumängus pealtpanek, Kotsar ja Jürgens pidid leppima kaotustega

-Taavi Jurkatamm | Foto: Siim Semiskar

USA üliõpilasliigas NCAA mängivatest Eesti noormeestest sai ainsana võidurõõmu tunda Taavi Jurkatamm, kelle kodumeeskond San Francisco Dons alistas täna varahommikul võõrsil California Golden Bearsi 79:60. Läinud öösel mänginud Maik-Kalev Kotsar (South Carolina Gamecocks) ja Carlos Jürgens (Oral Roberts Golden Eagles) pidid aga mõlemad leppima kaotusega.

San Francisco sai vahe sisse avapoolajal, kui seisult 4:8 tehti 17:3 spurt. 24. mänguminutil jõudis California küll 2 punkti kaugusele (21:19), kuid seejärel rebis Jurkatamme koduülikool jälle ette ja vaheajale mindi 34:24 eduseisus. Teise poolaja vältel hoidis San Francisco turvalist vahet ning teenis ühe kaotuse kõrvale juba kaheksanda võidu.

Viimaseks 4 minutiks mängu sekkunud Jurkatamm tõi pealtpanekuga 2 punkti (kahesed 1/1), võttis 2 lauapalli, sooritas ühe vaheltlõike ning tegi ühe isikliku vea.

Avapoolaja 37:33 võitnud South Carolina tabas teises mängupooles viskeid väljakult vaid 29-protsendilise täpsusega (9/31) Wyoming Cowboysi 44% (11/25) vastu ja kaotas võõrsilkohtumise 64:73. Kotsari koduülikoolil on nüüd kirjas neli võitu ning neli kaotust.

Algviisikus alustanud Kotsar viskas 17 mänguminutiga 6 punkti (kahesed 3/5, kolmesed 0/1), võttis 5 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu ning tegi 4 isiklikku viga.

Jürgensi koduülikool teenis kolme võidu kõrvale juba kaheksanda kaotuse, kui koduväljakul jäädi 76:96 alla koguni 15 kolmepunktiviset tabanud Florida Gulf Coast Eaglesile.

Vahetusmeeste pingilt alustanud Jürgens pääses väljakule 21 minutiks, kuid punktiskoori tal selle ajaga avada ei õnnestunud (kahesed 0/1, kolmesed 0/2). 20-aastane tagamängija sai kaotusmängus kirja 2 lauapalli, ühe resultatiivse söödu, ühe vaheltlõike ja ühe isikliku vea.